30.000 TL sistem önerisi

Daha fazla  
30K bütçem var, PC alacağım. 10 yıldır kötü bir laptop kullanıyorum, hem 5-10 yıl götürecek hem de yayın açabilecek en az 1 TB M.2 SSD'li bir PC almak istiyorum. Alacağım monitör ve ekipmanlar belli ama kasada kararsız kaldım. Çok bir bilgim yok hazırmı daha iyi yoksa toplama mı? Yardımcı olur musunuz?

30k bütçem var, PC alacağım. 10 yıldır kötü bir laptop kullanıyorum, hem 5-10 yıl götürecek hem de yayın açabilecek en az 1 TB M.2 SSD'li bir PC almak istiyorum. Alacağım monitör ve ekipmanlar belli ama kasada kararsız kaldım. Çok bir bilgim yok hazırmı daha iyi yoksa toplama mı? Yardımcı olur musunuz?

VULCAN-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX 1-Click OC GeForce RTX 4060 Ti 8GB / 16GB RAM / 512GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR hocam özelleştirme kısmından SSD ve diğer şeyleri değiştirebilirsiniz.

Bütçen biraz artarsa:

Artmazsa:

Bu sistemi alıp ileride ekran kartını değiştirirseniz daha iyi olacaktır.

Başka bir sitede böyle bir sistem topladım sizinkilerden iyi mi bilmiyorum siz daha iyi biliyorsunuz 32 GB RAM 1 TB M.2 SSD falan var sizce nasıl hem 5-10 yıl idare eder mi hem yayın açıp hem yüksek FPS alır mıyım?

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-25_233229727.png
    resim_2023-12-25_233229727.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 36
Başka bir sitede böyle bir sistem topladım sizinkilerden iyi mi bilmiyorum siz daha iyi biliyorsunuz 32 GB RAM 1 TB M.2 SSD falan var sizce nasıl hem 5-10 yıl idare eder mi hem yayın açıp hem yüksek FPS alır mıyım?
İlk olarak 32k olup ddr5 olmaması kötü.Ekran kartı düşük kalıyor.Kasa fanı 1 tane.Anakart yetersiz.

Hocam ilk olarak şahsen DDR5e geçmenin vakti geldi RAM'leri yine ona göre EXPO RAM iyi olur, SSD olarak Kingston veya Samsung gibi genelleşmiş iyi markalar daha iyi bir tercih olur, ekran kartı olrarak 4060 mantıksız olur AMD olarak 7700XT ve üzeri NVIDIA olarak 4060 Ti ve üzeri ekran kartı iyi olur bence, render alacak mısınız bilmiorm ama 32 GB oyun için şimdilk fazla ama bütçe varsa neden olmasın, kasa olarak ASUS TUF GT301 olabilir, PSU'lar hakkında çok bilgili degılım ama 750W da yetebilir ama dedıgım gibi bütçe varsa neden olmasın(benim fikirlerim bir yerde katılmadıgınız yanlış dedıgınız bir yer varsa soyleyin)

Yeni konular

Geri
Yukarı