30.000 TL sistem toplama

Bütçe
30.000
Sistemler güzel ancak 2K değil o sistemin hakkı 1080p.
Gaming gende hemen altta Dell monitör var 4300TL'ye çok iyi monitördür ona bakabilirsiniz.
Lenovo G24-20 23.8 0.5ms 144 Hz Hdmı+display Ips Wled Gaming Monitör 66cfgac1tk bu da güzel.
Hocam belirttiğim gibi 2k çözünürlük oyun değil dizi film için, kaldı ki büyük bir ekran istiyorum. 1080p 32" hiç iyi olacağını sanmam. Oyunlarda iyi bir fps vermese de dizi ve film açısından beni tatmin eder diye düşünüyorum.

Sisteme ayırdığım bütçe fazla olduğu için sistemi değiştirmeye karar verdim.
Şu şekilde iki adet sistem buldum. Bu ikisinden birini alırken Ekran kartı olarak 12 GB versiyonunu tercih edip, SSD'yi de 1TB yaparak satın almayı planlıyorum. Kullanım açısından nasıl olur? Oyunları yüksek ve orta ayarlarda açsa kâfi. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim; LoL, Minecraft, GTA V, Farming Simulator, God of War vb. oyunları oynayacağım. Yüksek ayarlarda olmasa da tüm oyunları bu sistemde oynayabileceğimi düşünüyorum. Monitör olarak 2K tercih etmek istediğimi belirtmemde fayda var, ekran kartının sitesinde 8K desteklediğini söylüyor ve 12 GB VRAM'in yeteceğini düşündüm ama size de sormak istedim. Genel olarak dizi ve film de çok izlediğim için böyle bir monitör düşünüyorum. Bu her iki sistemden hangisini tercih etmeliyim? Aynı fiyat bandında farklı önerilere de açığım.

Monitör olarak da bunu tercih ettim, benzer fiyatlarda daha iyi olduğunu düşündüğünüz 32" 2K Monitör varsa öneri alabilirim.

2K için 6700XT çok daha iyi olur buna bakın.

2K için 6700XT çok daha iyi olur buna bakın.
Bu da çok hoşmuş hocam. Ama AMD ekran kartları konusunda çekingelerim var

Sorun olmaz hocam olsa bile o da çok nadir kolayca çözülüyor.
Muhtemelen bunu alacağım, içime sindi teşekkür ederim. Bir de 32" 2k monitör öneriniz varsa alabilirim. Ben bunu düşünmüştüm ama benzer fiyatlarda daha iyi olduğunu düşündüğünüz bir monitör varsa önerebilirsiniz.

Muhtemelen bunu alacağım, içime sindi teşekkür ederim. Bir de 32" 2K monitör öneriniz varsa alabilirim. Ben bunu düşünmüştüm ama benzer fiyatlarda daha iyi olduğunu düşündüğünüz bir monitör varsa önerebilirsiniz.

Hocam attığınız VA panel alınmaz ama piyasada 32 inç IPS 1 ms monitör yok bunlardan birine bakın. Fiyatları biraz tuzlu maalesef.
Dell olan daha iyi haberiniz olsun.

Hocam attığınız VA panel alınmaz ama piyasada 32 inç IPS 1 ms monitör yok bunlardan birine bakın. Fiyatları biraz tuzlu maalesef.
Bütçem olursa bakarım hocam ama zor gibi ya. Maşaallahı var.

Hocam merhaba, tekrar rahatsız ediyorum ama bu fiyata bunu önerir misiniz peki? Yoksa ilk attığım daha mı iyi olur?

Son düzenleme:
Bütçem olursa bakarım hocam ama zor gibi ya. Maşaallahı var.

Hocam merhaba, tekrar rahatsız ediyorum ama bu fiyata bunu önerir misiniz peki? Yoksa ilk attığım daha mı iyi olur?

Hocam bu da VA panel. Her ikisinde de ghosting şikayetleri oluyor. Tavsiyem 32 inçi unutup kaliteli bir 27 inç almanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı