30.000 TL'ye AMD Sistem Önerisi

MetalCh3

Decapat
Merhaba.
Başlıkta yazdığı gibi 30 bin liraya bir sistem düzmek istiyorum, ilk elle düzdüğüm kasa olacak. 1080p 144 Hz monitörüm var, işimi oldukça görüyor. 1080P'de yüksek yenileme hızlı tecrübe istiyorum.

Sisteme 5600X işlemci aldım, şu an elime ulaştı. Bütçem el verdiği için 6800XT ile birleştirmek istiyorum, beni 3-4 yıl yüksek ayarlarda 1080P'de yüksek FPS ile götürsün diye.

Anakart için TUF B550-Plus Wi-Fi II ATX düşünüyorum. RAM için Corsair Vengeance CL16 3600 MHz düşünüyorum. (Sonradan Ekleme: PSU olarak 850W FSP Hydro G Pro, Cougar CGR-REX-850W arasında kaldım, ileride daha iyi bir monitöre geçince ekran kartını ve işlemciyi yükseltebilirim, watt yüksek olsun, zaten 6800XT 850W psu öneriyor)

Kasa konusunda çok kararsızım, Mesh olsun ve dust cover (toz filtreli) olsun istiyorum, aynı zamanda ön tarafı 3 fan alabilsin içinde hava akımı değerleri iyi olsun istiyorum ve en önemlisi ATX form factor olsun istiyorum, anakart ile uyumsuzluk yaşamak istemiyorum, bazılarına ATX ana kartlar dar geliyor.

Şimdiden aldığım iki parça;
5600X: 3500 ₺
2 TB SSD: 2500 ₺

Bu da bize sistem için geriye 24.000 ₺ bırakıyor.
Düşünceleriniz nedir? İlk kez topladığım için her türlü fikirlere açığım. Özellikle kasa konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Sahibinden'de ikinci el geçen ay alınmış XFX 6900XT Merc buldum 13 bin liraya. Şeytan diyor... İleride kendime monitör de alırım hiç sıkıntı olmaz. 4K'ya çıkarım. Ama aklım şuan ekran kartsız bir sistem toplamakta, kasa ve anakart konusunda fikirlerinizi bekliyorum, mATX olmadığı takdirde sıkıntı olmaz benim için. 6900XT'nin sığabileceği ferah, sessiz bir sistem istiyorum.

İşlemciyi 3 gün içinde geri iade edip parayı geri alabilirim. Lütfen hazır sistem önermeyin, kendim o kasaları çok daha ucuza toplayabilirim ve zaten fiyat performans ürünü değil hiçbiri. Aynı parçaları daha ucuza getirir kendim toplarım arkadaş.

Kasa için ASUS GT501 öneririm. Kullanıyorum ve çok memnunum. Sıcaklıklar RDR2 ultra ayarlarda işlemci için ort. 70 derece civarıyken ekran kartı için 50 derece civarında kalıyor.

ASUS TUF Gaming GT501

Anakart olarak yine kullandığım MSI B550 Gaming Edge'den çok memnunum. Ama yazdığınız anakart da gayet iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa için ASUS GT501 öneririm. Kullanıyorum ve çok memnunum. Bileşenlerim de imzamda gördüğünüz gibi. Sıcaklıklar RDR2 ultra ayarlarda işlemci için ort. 70 derece civarıyken ekran kartı için 50 derece civarında kalıyor.

ASUS TUF Gaming GT501
GT501 fiyatına Phanteks P600S'te alınabilir, P600S şu an en kaliteli kasalardan biridir.

GT501 alacaksanız aklınızda bulunsun, çok büyük bir kasa ve ekstra fan almanız gerekebilir.

(Ama Phanteks P600S almanızı öneririm.)

GT501 fiyatına Phanteks P600S'te alınabilir, P600S şu an en kaliteli kasalardan biridir.

GT501 alacaksanız aklınızda bulunsun, çok büyük bir kasa ve ekstra fan almanız gerekebilir.

Ekstra fana ihtiyaç olmaz. 3 adet 120'lik, 1 adet de 140'lık egzoz fanı mevcut. Hava akışı gayet yeterli. P600S de alınabilir ama GT501 de alınabilir. Benim kişisel tercihlerime GT501 daha çok uyuyor estetik ve kullanışlılık anlamında. Tercih konu sahibinin.

Ek olarak: GT501 E-ATX kasadır. Dolayısıyla standart kasalara göre daha büyüktür hacim olarak. Bu bilgiyi de eklemiş olalım konu sahibi için.

Ekstra fana ihtiyaç olmaz. 3 adet 120'lik, 1 adet de 140'lık egzoz fanı mevcut. Hava akışı gayet yeterli. P600S de alınabilir ama GT501 de alınabilir. Benim kişisel tercihlerime GT501 daha çok uyuyor estetik ve kullanışlılık anlamında. Tercih konu sahibinin.

Ek olarak: GT501 E-ATX kasadır. Dolayısıyla standart kasalara göre daha büyüktür hacim olarak. Bu bilgiyi de eklemiş olalım konu sahibi için.

Merhaba, cevaplarınız için teşekkürler. İki kasaya da baktım oldukça hoş ve güzeller ancak bilgisayarın sessiz çalışması benim için çok önemli, mesh bir kasa öneriniz var mıdır? Hava akışı bunlardan çok daha iyi olur şeklinde düşünüyorum. E-ATX'lerin boyutu oldukça güzel. Arada bir açıp temizlemek de benim için hiç sıkıntı olmaz.

Önü kapalı bir kasa benim için problem olmasaydı şu tam benim göz zevkime uyardı.

Merhaba, cevaplarınız için teşekkürler. İki kasaya da baktım oldukça hoş ve güzeller ancak bilgisayarın sessiz çalışması benim için çok önemli, mesh bir kasa öneriniz var mıdır? Hava akışı bunlardan çok daha iyi olur şeklinde düşünüyorum. E-ATX'lerin boyutu oldukça güzel. Arada bir açıp temizlemek de benim için hiç sıkıntı olmaz.

Önü kapalı bir kasa benim için problem olmasaydı şu tam benim göz zevkime uyardı.
Şuna bakabilirsiniz,

Hem GT501'den ve P600S'ten ucuz hem de çok kaliteli, iyi kasadır alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı