30.000 TL'ye bilgisayar toplamak

Bütçe
30.000
3070 Ti sisteme 1080p Curved monitör almak ekran kartına hakarettir. 2K 165Hz IPS panel yeterli olacaktır. Curved ekranlardan uzak durun.
Arkadaşın oynayacağı oyunlar önemli. Hikayeli oyunlar oynayacaksa 2K 165 Hz alır, rekabetçi oyunlar oynayacaksa 240 Hz alır. Ben rekabetçi oyunlardaki yenileme hızı farkının hikayeli oyunlardaki çözünürlük farkından daha önemli olduğunu düşündüğüm için böyle attım. Direkt eleştiriye gerek yok sanki.

Arkadaşın oynayacağı oyunlar önemli. Hikayeli oyunlar oynayacaksa 2K 165 Hz alır, rekabetçi oyunlar oynayacaksa 240 Hz alır. Ben rekabetçi oyunlardaki yenileme hızı farkının hikayeli oyunlardaki çözünürlük farkından daha önemli olduğunu düşündüğüm için böyle attım. Direkt eleştiriye gerek yok sanki.

Alakası yok. Sadece hikayeli oyunlar oynayacaksa açar DLSS'ini 4K 60Hz monitörde gayet güzel güzel hikayeyi dibine vura vura yaşaya yaşaya oynar. Ama ikisini birden yapacaksa 2K 165Hz gayet yeterli olacaktır. RTX3070 Ti için dediğin monitör hakaret cidden. Arkadaşımda GTX1080 var ve o dediğin gibi 1080p 240Hz de Full FPS CS:GO oynuyor. O kadar bütçe arttırmasın gitsin 1080 filan alsın boşa 3070 Ti için para harcamasın.

Geri
Yukarı