5500 TL'ye bilgisayar toplamak

Forumda biraz gezinmiştim daha önce AMDnin daha uzun ömürlü olduğunu kanısına vardığım için seçtim, nano katalog stok sorunu var ve tedarik süreci çok uzun 200 TL fark için yıpranmaya değmeyeceğini fikrindeyim
Evet. Ben de Ryzen sistem kullanıyorum. AutoCAD ve PS CC için. Fakat oyun için alınıyorsa ki GTX 1060 ile GTX 1070Ti den bahsediyoruz. Nanokatalog stok konusuna gelince de en fazla 2 hafta içerisinde elinizde oluyor ürün. Para sizin, tercih sizin. Maksat fikir alışverişi. Siz tam olarak ürünleri kesinleştirdiniz mi kafanızda. Fiyatları ile bir paylaşır mısınız?

Amd Ryzen 5 2600x - 1182₺
Gigabyte Ax370 gaming 3 - 556₺
Toshiba 240 gb SSD - 555₺
Msi gtx 1070 ti armor - 2959₺
xgp gammix d10 3000mhz 2x8 - 991₺

Ekran kartı daha ucuza, en azından 200 tl daha ucuza alınabilir ama bekleme süresi fazla uzun daha önce sipariş vermiştim iptal durumu vs uzun mevzu.
Onun dışında fiyatlar piyasaya göre makul gibi.

Tabi herkesin fikrini almak isterim hala vakit var
Bu arada bütçeyi biraz esnettim tabi.

Nereden aldınız hayırlı olsun. Söylediğiniz sistem ise çok doğru karar. Ekran kartı 1060 falan alınmaz 2019 a gireceğiz.

Teşekkür ederim, ramlar hariç hepsiburada’dan alındı, ramlari teknolojipazarından aldık bazı parçalar daha elime ulaşmadı tabi cumaya kadar hepsi ulaşır sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı