30.000 TL'ye kadar edit yapmak için laptop önerisi

mertto13

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, laptop arıyorum.
Oyun amaçlı kullanmayacağım oyun konsolum var zaten.
Edit amaçlı ve gündelik için kullanacağım daha çok.
Bütçem 25-30k civarı.
Önerilerinize açığım, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
25.500 TL RTX 4050 ( ilave 8GB RAM alınması şart.)
Oyun oynamak için de gayet yeterli ama oyun laptopu olarak kullanmak istiyorsanız RTX 4060 almanız daha mantıklı olur. RTX 4060 RTX 4050 den ortalama %25 kadar daha yüksek FPS verir. ( En az 33.000 TL)

25.500 TL RTX 4050 ( ilave 8GB RAM alınması şart.)
Oyun oynamak için de gayet yeterli ama oyun laptopu olarak kullanmak istiyorsanız RTX 4060 almanız daha mantıklı olur. RTX 4060 RTX 4050 den ortalama %25 kadar daha yüksek FPS verir. ( En az 33.000 TL)
Cihazın kasası kötü kasa
Gaming cihaz Acer Nitro 5 AN515-58-588W NH.QLZEY.007 i5-12450H 8 GB 512 GB SSD RTX4050 15.6" Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Ama attığım i7 bence en makulu. @mertto13

Cihazın kasası kötü kasa
Gaming cihaz Acer Nitro 5 AN515-58-588W NH.QLZEY.007 i5-12450H 8 GB 512 GB SSD RTX4050 15.6" Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Ama attığım i7 bence en makulu. @mertto13
Önerdiğiniz 4000 TL daha pahalı. Üstelik sadece onboard GPU var, karşısındaki ise RTX 4050.
O cihaza laptoplardan anlayan ve makul diyecek olan bir kişi daha çıkarsa Laptop konularına mesaj yazmayı ilelebet bırakırım.

Önerdiğiniz 4000 TL daha pahalı. Üstelik sadece onboard GPU var, karşısındaki ise RTX 4050.
O cihaza laptoplardan anlayan ve makul diyecek olan bir kişi daha çıkarsa Laptop konularına mesaj yazmayı ilelebet bırakırım.
Cihaz önerilirken aaaa ekran kartı var bu alınmalı diye bir yaklaşım söz konusu değil. Arkadaşın önceliği oyun odaklı değil. İşlemci gücü, pil ömrü, kasa kalitesi, fan sesi vb. Durumlar önemli. Benim attığım cihaz da sizin attığınız Aspire'den hallice kasalı V15'i her türlü konuda geçiyor. (Oyun performansı karşılaştırması yapmıyoruz)
@Xevanior

@Artoria Pendragon

Cihaz önerilirken aaaa ekran kartı var bu alınmalı diye bir yaklaşım söz konusu değil. Arkadaşın önceliği oyun odaklı değil. İşlemci gücü, pil ömrü, kasa kalitesi, fan sesi vb. Durumlar önemli. Benim attığım cihaz da sizin attığınız Aspire'den hallice kasalı V15'i her türlü konuda geçiyor. (Oyun performansı karşılaştırması yapmıyoruz)
@Xevanior

@Artoria Pendragon
Etiketlediğiniz kişiler derse ki o iki laptop arasından BU KONUYA göre sizin önerdiğiniz az dahi olsa makul. Kabulümdür.
Eklediğiniz laptop Thinkpad bile değil Thinkbook. Üstelik 14 inch. Konu sahibi de edit için lazım olduğunu belirtmiş. Video editleyecek.
Benim eklediğim laptop ise RTX 4050 + MUX + 165 Hz ekran 3ms. 15,6 inch. ( Monitör özellikleri tarafımca tamamen hatalı yazılmıştır. Özür.)

Eklediğiniz 4.000 TL daha pahalı ama aynı fiyata bile olsa bırakın makulu, makule yakın bile değil.
:)

Son düzenleme:
Etiketlediğiniz kişiler derse ki o iki laptop arasından BU KONUYA göre sizin önerdiğiniz az dahi olsa makul. Kabulümdür.
Eklediğiniz laptop Thinkpad bile değil Thinkbook. Üstelik 14 inch. Konu sahibi de edit için lazım olduğunu belirtmiş. Video editleyecek.
Benim eklediğim laptop ise RTX 4050 + MUX + 165 Hz ekran 3ms. 15,6 inch.

Bırakın makulu, makule yakın bile değil. :)
Önerdiğiniz cihazı etiketlediğim dizüstü Cerrahı rozetini sahip olan kişiden dinleyin

Eklediğiniz laptop Thinkpad bile değil Thinkbook. Üstelik 14 inch. Konu sahibi de edit için lazım olduğunu belirtmiş.
Thinkbook kasası V15'den daha iyi. Bu bütçede en fazla bu oluyor. 14 inç olması ile ne alaka? 14 inç ile edit yapılmıyor mu?
Birçok kişi var edit yapmak için hafif olması, kolay taşınabilir olması vb sebepler ile 14 inç cihazı bu işlerde kullanan.

Önerdiğiniz cihazı etiketlediğim dizüstü Cerrahı olan kişiden dinleyin
Gerek yok. Etiketlediğiniz kişiler ne derse kabulüm. Siz etiketlediniz. :)

Burada iddialaşmaya gerek yok. Size gayet düzgün şekilde attığınız cihazın kasasının iyi olmadığı belirttim. Hemen yok senin attığın cihaz biraz bile olsa alınabilir diyen olursa bırakırım filan dediniz. Buna rağmen kendimi gayet efendi şekilde ifade ettim gerekçelerimi açıkladım. Ben de daha önce V15 önerdim. Bana da kötü olduğu söylendi. Karşımdaki kişiyi dinledim ve kanıtları ile haklı olduğuna karar verdim. Siz de bence incelemeyi okuyun ve bir daha bilmediğimiz halde kendinizden bu kadar emin ve aksini kabul etmeyecek şekilde cihaz önermeyin.

Nitro 16 modeli ile karıştırdınız muhtemelen fakat attığınız V15 modeli konuda anlattığım gibi çok kötü bir model. Edit derken bunu biraz açmak lazım, kullanılan programları GPU'ya ihtiyaç duyuyor mu, duymuyorsa programlar Mac'e uygunsa Mac daha iyi bir tercih olur mesela.

Windows tarafında atılan ThinkBook fena değil fakat paneli %45 NTSC, panelinden ve kaliteden dolayı Matebook'ta bir seçenek olabilir.

Geri
Yukarı