30.000 TL'ye kadar edit yapmak için laptop önerisi

@Senyör Kesada
Yukarıda tüm yazdıklarımızı unutalım.
Bu mesajı sadece tecrübe ve bilgi paylaşımı amaçlı yazıyorum.
Şimdiye kadar üç adet Lenovo eskittim.
İlki muhtemelen sizden bile büyüktü. En fazla 95 model olan IBM Thinkpad'i de Lenovo olarak saydım. Pentium MMX işlemcisi vardı ve süperdi. Bozulmak bilmedi. 2005 model yeni laptopun CD sürücüsünün okuyamadığı CD leri bile sorunsuz çalıştırmasına şaşardım.

Sonrasında N300 veya N3000 kullandım. Thinkpad kadar iyi olmasa da sevmiştim.

Sonra bir ideapad kullandım. Dahili 4+1 hoparlör vardı. Özellikleri ve görünümüne bakarsan aşık olurdun ama dandikti. Kısa sürede bozuldu.

Lenovo'nun Thinkpad serileri ile diğer serileri arasında az değil dağlar kadar fark vardır.
Thinkbook serisini görünce başındaki Think ibaresi yüzünden bende iyi zannetmiştim ama Thinkpad'le alakası yokmuş. Gündelik işler için üretilmiş sıradan Lenovo.

Ek not: Lenovo Thinkpad'ler eskisi kadar kaliteli mi bilmiyorum ama en azından hala kaliteli olduğunu biliyorum.

@Senyör Kesada Bu mesajı yazma nedenim asla haklılık/haksızlıkla alakalı değil. Technopat'ta yardıma ihtiyacı olan pek çok kişi oluyor. Siz onlara cevap verirken belki bu bilgilerin de faydası olur diye yazdım. Hepsi bu.

@Artoria Pendragon hocam. Sizi etiketlememin iki nedeni var.
1-) Önceki mesajımda yaptığım hatayı düzelttiğiniz için ne kadar minnettar olduğumu tahmin edemezsiniz. Sayenizde hem ben öğrenmiş oldum hem de benim mesajım yüzümden başkalarını yanlışa sürüklememiş oldu.
2-) Yukarıda yazdıklarımda da varsa bir hata düzeltmenizi, düzeltmeseniz bile ek bilginiz var ise söylemenizi umarım.

Hoşça kalın...

Videosunu buldum, hala çalışıyormuş. :) Nostalji.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
arkadaşlar mesajları okuyamadım ama ilgi ve alakanız için teşekkür ederim hepinize.Sonuç olarak huawei matebook D16 i5 12450 almaya karar verdim.

Sadece edit vb. ıçinse ve programlar uyumlu ise Mac'te olabilir bence.

Öğrenci olduğunuzu kanıtlarsanız pozitif teknolojide 1000 TL kadar ucuza alırsınız.
Mac almayı düşünmüyorum,çünkü genellikle kullandığım çoğu uygulama macte olmuyor windowsta oluyor.Yinede tavsiye için sağolun.

Öğrenci olduğunuzu kanıtlarsanız pozitif teknolojide 1000 TL kadar ucuza alırsınız.
Mac almayı düşünmüyorum,çünkü genellikle kullandığım çoğu uygulama macte olmuyor windowsta oluyor.Yinede tavsiye için sağolun.

arkadaşlar mesajları okuyamadım ama ilgi ve alakanız için teşekkür ederim hepinize.Sonuç olarak huawei matebook D16 i5 12450 almaya karar verdim.
Güle güle kullanın. Seçtiğiniz laptop eski laptopunuza göre yaklaşık 3 kat daha güçlü. İşinizi görecektir.
Yukarıdaki yorumlar tavsiyeden ziyade üyeler arası bilgi alış-verişi. Okumasanızda olur.

Geri
Yukarı