30.000 TL'ye kadar sistem önerisi

Sociologist

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Merhaba, 20-30 bin TL arası bütçeyle satın alınabilecek güncel bir sistem önerisi arıyorum. Vatan Bilgisayar veya farklı yerlerde satılan hazır sistemler de olur ancak monitör Amazon veya Vatan Bilgisayar öncelikli almak isteriz. Espor oyunları oynanmayacağı için monitörde 27" olmak kaydıyla ortalama bir monitör yeterli olacaktır. Güncel sistemleri çok takip edemediğim için arkadaşıma çok yardımcı olamadım ancak RTX 4060 beklemek için doğru zaman mı onu da öğrenmek istiyorum.

31 Bin TL eğer monitör ekipman falan dahil değilse bu fiyata bunu alın bence.
Evet, monitör dahil olacak. Arkadaşım herhangi bir ekipmana sahip değil. Ortalama fiyatta mouse ve klavye gibi şeyleri ben ayarlayabilirim ancak sadece bilgisayara 31.000 TL ayıramaz ne yazık ki. Ek olarak işlemci iyi de olsa ram ve ssd kısmında zayıf görünüyor kasa.

Evet, monitör dahil olacak. Arkadaşım herhangi bir ekipmana sahip değil. Ortalama fiyatta mouse ve klavye gibi şeyleri ben ayarlayabilirim ancak sadece bilgisayara 31.000 TL ayıramaz ne yazık ki. Ek olarak işlemci iyi de olsa ram ve ssd kısmında zayıf görünüyor kasa.
Anladım hocam yukarıda ki arkadaşın attığı sisteme bakabilirsiniz o zaman.

Attığıma bakabilirsiniz. VG27AQ monitörü ben de kullanıyorum gerçekten iyi bir 2K monitörü.

Anladım hocam yukarıda ki arkadaşın attığı sisteme bakabilirsiniz o zaman.
Tamamdır, listeme ekledim inceleyeceğim. Ekran kartı hoşuma gitti ancak işlemci sanırım bir tık fazla geldi ancak ben 12400f kullandığım için AMD tarafına pek hakim değilim. :)

Tamamdır, listeme ekledim inceleyeceğim. Ekran kartı hoşuma gitti ancak işlemci sanırım bir tık fazla geldi ancak ben 12400f kullandığım için AMD tarafına pek hakim değilim. :)
Böyle bir şey de var DFT-TARIH / AMD Ryzen 5 5600 MPK / ASUS TUF GeForce RTX 3070 GAMING OC V2 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

DDR5 sistem olduğu için attım. Eğer oyun oynamak için alınıyorsa bilgisayar AMD İntelden daha f/p bir markadır.

DDR5 sistem olduğu için attım. Eğer oyun oynamak için alınıyorsa bilgisayar AMD İntelden daha f/p bir markadır.
Evet, F/P konusunda biliyorum 1600 AF kullandım bir süre. DDR5 olması hoşuma gitti. O sisteme bakacağım. Eğer biraz daha uygun hale getirmek mümkün olursa benzeri parçaları o da yeterli olacaktır. DDR5 almak daha mantıklı bu bütçelere.

DDR5 olmasa da daha uyguna mantıklı parçalar gibi geldi. 5600 sanırım sık sık tercih edilen bir işlemci olmuş şu sıralar. Intel 12400f'e yakın seviyede duruyor işlemci.

Geri
Yukarı