30.000 TL'ye kadar sistem toplama

Bütçe
20-30₺

Jarls

Femtopat
Merhabalar aklıma gerçekten takıldı toplayacağım fakat, RTX2070 ekran kartı hangi işlemci ile uyabilir? (aklımda i9 9900K var) Ne tür bir anakart almalıyım ki sıkıntı vs. yapmasın? kaç W PSU gerekiyor? bu PSU'ydu RAM'di hangi marka daha çok seviliyor kalite performans açısından? Uzun yıllar laptop kullandım bazı konularda kafam gerçekten çok karışık ve birazda detayları bilmiyorum aydınlatabilir misiniz lütfen? Teşekkür ederim.
Bütçe yanlış olmuş sitede yeniyim kusura bakmayın 20-30K olacak doğru mu yoksa yanlış mı görüyorum bilemedim yazayim dedim.

20-30K'ya RTX 2070 biraz tırt olmuş sanki.

Biraz mıı?
Merhabalar aklıma gerçekten takıldı toplayacağım fakat, RTX2070 ekran kartı hangi işlemci ile uyabilir? (Aklımda i9 9900K var) ne tür bir anakart almalıyım ki sıkıntı vs. yapmasın? Kaç W PSU gerekiyor? Bu PSU'ydu RAM'di hangi marka daha çok seviliyor kalite performans açısından? Uzun yıllar laptop kullandım bazı konularda kafam gerçekten çok karışık ve birazda detayları bilmiyorum aydınlatabilir misiniz lütfen? Teşekkür ederim.
Bütçe yanlış olmuş sitede yeniyim kusura bakmayın 20-30K olacak doğru mu yoksa yanlış mı görüyorum bilemedim yazayim dedim.

RTX 3000 serisi 2020 sonlarina dogru cikacak bu kadar butceyi hemen harcamak bence biraz mantiksiz. Laptopunuzu kullanmaya devam edin. Ayriyeten AMD'nin 4. nesil islemcileri de cikacak. Bu süre zarfinda az bir butce cikartip oyun konsolu alabilirsiniz. Ki sanmiyorum oyun konsoluna gerek duyacaginizi. Bu kadar butceniz varsa laptopunuzda iyidir herhalde.

Dediğim gibi çok anlamıyorum dostlar :Dd Siz önerin lütfen.
Biraz mıı?

RTX 3000 serisi 2020 sonlarina dogru cikacak bu kadar butceyi hemen harcamak bence biraz mantiksiz. Laptopunuzu kullanmaya devam edin. Ayriyeten AMD'nin 4. nesil islemcileri de cikacak. Bu süre zarfinda az bir butce cikartip oyun konsolu alabilirsiniz. Ki sanmiyorum oyun konsoluna gerek duyacaginizi. Bu kadar butceniz varsa laptopunuzda iyidir herhalde.
20-30K'ya RTX 2070 biraz tırt olmuş sanki.
Çok anlamadığımı söylemiştim:D 15k yeterli olur sanırım eğer 2070 li bir sistem toplar isem bakmadım daha siz söyleyin hocam, siz olsanız ne tür bir yol çizerdiniz?
Teşekkür ederim laptop maalesef yeterli değil

Son düzenleme:
Biraz mıı?

Ben de ASUS ROG STRIX RTX2060'lı bir sistem bakıyordum ve bir haftaya kadar almayı düsünüyordum sizce bekleyeyim mi? Aslında beklemeyi düsünmüyordum cünkü bayadır hevesle almayı bekliyorum zaten ki çıksa bile bütçem yeter mi bilemiyorum. Fiyatları ne kadar olacak ortalama bir bilginiz var mı ya da tahmininizce?

Ben de ASUS ROG STRIX RTX2060'lı bir sistem bakıyordum ve bir haftaya kadar almayı düsünüyordum sizce bekleyeyim mi? Aslında beklemeyi düsünmüyordum cünkü bayadır hevesle almayı bekliyorum zaten ki çıksa bile bütçem yeter mi bilemiyorum. Fiyatları ne kadar olacak ortalama bir bilginiz var mı ya da tahmininizce?

Butceniz nedir?

7400'e en fazla 7500 kadar cıktı benim baktığım hazır sistem. Kasa kalitesizdi ve RAM'leri yükselttiğimde 7400'e cıktı ama 7500'de uygundur. Aşağıya baktığım sistemin linkini de koyarım sizce o fiyata daha iyi bir sistem cıkar mı? Yani RTX2060 Super bulunabilir mi? Ben bulamadım açıkçası ve istediğim markalar ASUS, MSI, Gigabyte. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yaklaşık bir haftaya kadar almış olacağım🙂

MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart | ITOPYA

Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram CMW16GX4M2C3200C16 Fiyatı

Asus ROG Strix GeForce RTX 2060 Gaming 6GB OC 192Bit GDDR6 Fiyatı

Dark Guardian Mini 4x12cm Fixed RGB LED Fanlı USB 3.0 Fiyatı

Düz hesap 6, 699TL tutuyor. PSU ve depolama konusunda cok bir fikrim yok. Yeni bir konu acip, bilgi alabilirsiniz. PSU konusunda bir bildigim varsa o da Rampage ve Everest alinmamasidir. M.2 SSD yerine bence SSD alinmasi daha mantikli. Simdiden hayirli olsun. Eger butceniz sadece kasa icin 7.5k ise bu topladigim sisteme PSU ve depolama şeysi ekleyip alabilirsiniz. Monitörle beraber 7.5k ise butce bu attiginiz hazir sistemi alabilirsiniz. Simdiden hayirli olsun bilgisayariniz.
7400'e en fazla 7500 kadar cıktı benim baktığım hazır sistem. Kasa kalitesizdi ve RAM'leri yükselttiğimde 7400'e cıktı ama 7500'de uygundur. Aşağıya baktığım sistemin linkini de koyarım sizce o fiyata daha iyi bir sistem cıkar mı? Yani RTX2060 Super bulunabilir mi? Ben bulamadım açıkçası ve istediğim markalar ASUS, MSI, Gigabyte. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yaklaşık bir haftaya kadar almış olacağım🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı