30.000 TL'ye sistem önerisi

Hocam, 1080P'de 3060 is gorur dogru ama hem bu paraya ve ekran kartina bakarsak 4070 kim, 3060 kim? 13400F de oyle ust duzey bir şey degil.
Haklısınız hocam. 4070 kullanıyorum harika bir kart 200 Watt TPD ile neler orataya çıkartıyor ama şöyle bir durum var 4070 aldıktan sonra geriye doğru düzgün bütçe kalmıyor.

Yıllardır forumda hep GPU öne konuyor daha pahalı olduğu için ama işlemci de çok önemli, bunun yanında soğutma, anakart, PSU derken. Ekran kartını bir tık düşürüp 1. sınıf bileşenlerle sistem kurmak daha mantıklı benim fikrim.

Ben hep bu yolda gittim ve PC yarı yolda bırakmadı. Şuan kendi sistemimdeki PSU haricindeki her şey mükemmel kalitede örneğin.

Çift fanlı standart bir model için makul değerler. En kavurucu havada 75'i geçmiyorsa ve normal havalarda da 70 ve altında seyrediyorsa daha üst soğutmalı modellere para harcamaya gerek yok.
Yani yazın gündüz aşırı sıcak olmadığında (35-37 arası( 72 derece gibi oluyor ama aşırı sıcak havalarda dahi 74'ü hiç geçmedi. Bence üst model almaya gerek yok. Kasa soğutması kötü olsaydı 80'i görürdü bana kart o ayrı mesele.

Haklısınız hocam. 4070 kullanıyorum harika bir kart 200 Watt TPD ile neler orataya çıkartıyor ama şöyle bir durum var 4070 aldıktan sonra geriye doğru düzgün bütçe kalmıyor.

Yıllardır forumda hep GPU öne konuyor daha pahalı olduğu için ama işlemci de çok önemli, bunun yanında soğutma, anakart, PSU derken. Ekran kartını bir tık düşürüp 1. sınıf bileşenlerle sistem kurmak daha mantıklı benim fikrim.

Ben hep bu yolda gittim ve PC yarı yolda bırakmadı. Şuan kendi sistemimdeki PSU haricindeki her şey mükemmel kalitede örneğin.

Yani yazın gündüz aşırı sıcak olmadığında (35-37 arası( 72 derece gibi oluyor ama aşırı sıcak havalarda dahi 74'ü hiç geçmedi. Bence üst model almaya gerek yok. Kasa soğutması kötü olsaydı 80'i görürdü bana kart o ayrı mesele.
Ben de öyle yaptım. 33 bine almıştım kasayı. 33 bine 4070ti sistemler vardı ama diğer parçaların kalitesi vs vs derken 4070 aldım.

Konu içeriğinde bahsettiğim üzere ayrı ayrı parça almaya vaktim yok açıkçası.

Zaten hazır sistem üzerinde bir tık yükseltme yapıyorum.

i5 13400f için kule tipi bile yeterli olur diyenler vardı. Ondan tek fan yeter diye düşündüm.

1692402940076.png

bu sistem 32k oluyor. Nasıl?

i5 13400f için kule tipi bile yeterli olur diyenler vardı. Ondan tek fan yeter diye düşündüm.

Eki Görüntüle 1908482

Berbat.

Eki Görüntüle 1908482
Atılan hazır sistemdeki kartı inno ya da palit 4070 yap al geç.

Eki Görüntüle 1908482

31.500 TL ve AM5 sistem. 3060 alıyorsunuz madem AM5 sistem olsun. Alın bir şekilde kurarsınız YouTube üzerinde yüzlerce video var.

Eki Görüntüle 1908482
30 bin liraya bundan sağlam kazık var mı bilmiyorum. 3060'ı unut, 4070'li sistemi kap direkt.

öyle bir seçenek yok. İşin sıkıntısı orada zaten.

Eki Görüntüle 1908491
Başka birinin attığı sistemden bahsediyor arkadaş, görmemiş olabilir misin?

30 bin liraya bundan sağlam kazık var mı bilmiyorum. 3060'ı unut, 4070'li sistemi kap direkt.

Başka birinin attığı sistemden bahsediyor arkadaş, görmemiş olabilir misin?

Evet 16 olan ram'i 32'ye yükseltince 30'u aştı. Bu arada vram konusunda 16gb 4060ti, 4070'e göre daha mantıklı gelse de biri 128 diğeri 192 bit. :S

Darkflash'ın ürünleri nasıl? Psu, soğutucu vs?

Gamegaraj'ın sağ taraftaki uyarıları beni çok korkutuyor. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı