30.000 TL'ye üniversite için ASUS Vivobook K3605ZF alınır mı?

Bütçe
30000

Swetlo

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversiteye gideceğim, elektrik-elektronik müh. Okuyacağım. Laptop almak istiyorum 30.000 TL bütçem var. Ben şu sistemi seçtim:
Sizce nasıl, satıcı güvenilir mi, siz olsanız ne alırdınız?

Oyun oynamak istemiyorum, sadece ders çalışmak ve günelik işler için, çok nadiren LoL oynayabilirim.
Macbook Air tavsiye ederim eğer Windows bağımlılığınız yoksa. Bu fiyatların hakkını verecek cihazlar değiller maalesef. Ultrabook dendiğinde mutlaka Air'leri değerlendirin derim. Taşıma kolaylığı, pil ömrü, güç adaptörüne bağlı kalmadan yüksek performans ve en önemlisi de 2.elde değer kaybı bu cihazlar gibi düşmüyor.

Macbook Air tavsiye ederim eğer Windows bağımlılığınız yoksa. Bu fiyatların hakkını verecek cihazlar değiller maalesef. Ultrabook dendiğinde mutlaka Air'leri değerlendirin derim. Taşıma kolaylığı, pil ömrü, güç adaptörüne bağlı kalmadan yüksek performans ve en önemlisi de 2.elde değer kaybı bu cihazlar gibi düşmüyor.
Zenbook modelleri nasıldır peki? Ayrıca ekran kartı olmaması durumunu dert etmeli miyim?

Çok hantal bir bilgisayar, daha kompakt ve şarjı iyi gidecek bir ürün arıyorum.

Zenbook modelleri nasıldır peki? Ayrıca ekran kartı olmaması durumunu dert etmeli miyim?

Çok hantal bir bilgisayar, daha kompakt ve şarjı iyi gidecek bir ürün arıyorum.
Zenbooklar ucuz ve premium görünmeye çalışan ara modeller. Soğutma performansı kötü maalesef. Ben de ultrabook bakarken çok araştırdım. Maalesef ince ve hafif olması için soğutmadan kaybediyorsunuz. En ufak Cad programında fanlar delirmeye başlıyor ve batarya birkaç saat içinde tükeniyor. Eğer imkan varsa 16gb ramli m2 air veya m1 air alın. Ekran kartı olayında macbook gayet iyi iş çıkarıyor. Autodesk programlarında da sorun kalmadı artık, hepsi çalışıyor.

Sanırım yine de bu modeli alacağım,
https://www.hepsiburada.com/asus-vi...lir-bilgisayar-pm-HBC00004KQZWN?magaza=ALBEDO
Apple ürünün donanımsal özellikleri bana güven vermiyor açıkçası, masaüstüm olmadan tek cihazım bu olacak 4 sene, Air çok gündelik işler için gibi hissettiriyor. Satıcı konusunda problem yaşar mıyım peki? Her türlü iade hakkım var diye biliyorum.

Maalesef iade hakkınız yok, ürüne kurulum yapıldıktan ve ambalajı açıldıktan sonra geri almazlar. Muallakta kaldığınız bir modelse mutlaka satıcısı Amazon ise Amazon'dan alın. Sorgu sual etmeden 30 gün içinde iade edebiliyorsunuz. Satıcısı Hepsiburada bile değil. Hiç sanmıyorum iade edebileceğinizi. Ayrıca M2 Air'leri biraz incelemenizi rica edeceğim. Ben Autodesk Maya, Fusion 360, Blender, SketchUp ve Rhino gibi 3D görselleştirme programları ve Adobe programlarında yoğunlukla kullanıyorum. Aşırı memnunum. Yine de rahat edeceğiniz cihaz olması önemli tabii.

Ekleme: Harici grafik kartı olan Ultrabook'ların batarya performansları biraz zorlanmaya başladığında maalesef çok hızlı şekilde bitirecek bataryanızı, ekran kartlı modeller ile bataryadaki performanslarını derinlemesine inceleyin. Çoğu vadettikleri performansı adaptöre bağlıyken verir.

Son düzenleme:
Maalesef iade hakkınız yok, ürüne kurulum yapıldıktan ve ambalajı açıldıktan sonra geri almazlar. Muallakta kaldığınız bir modelse mutlaka satıcısı amazon ise amazondan alın. Sorgu sual etmeden 30 gün içinde iade edebiliyorsunuz. Satıcısı hepsiburada bile değil. Hiç sanmıyorum iade edebileceğinizi. Ayrıca M2 airleri biraz incelemenizi rica edeceğim. Ben Autodesk Maya, Fusion 360, Blender, Sketchup ve Rhino gibi 3d görselleştirme programları ve Adobe programlarında yoğunlukla kullanıyorum. Aşırı memnunum. Yine de rahat edeceğiniz cihaz olması önemli tabi.
Çok teşekkürler :)

Almadım, çünkü hala ekran kartlı bir model mi tercih etmeliyim diye düşünüyorum. Şarj konusunda iyi olup ekran kartlı bir Windows bulamadım. Hala önerilere açığım, kafam karman çorman...

Aynı zamanda elektrik-elektrik müh. için ekran kartı gerekmediğini duyuyorum ancak tam tersi yönünde de konuşanları duydum bilmiyorum.

Geri
Yukarı