30.000TL bütçe ile AM5 upgrade yapılır mı?

BerkerS

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5600 | Anakart: ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II | Ekran Kartı: Asus DUAL RX6700XT | RAM: 32GB | PSU: High Power 600W 80+ GOLD | Klavye: BlitzWolf® BW-KB2
Merhaba,

Mevcut sistemim aşağıdaki gibi AMD veya Intel DDR5 platformuna yükseltme yapmalı mıyım? Yurt dışı iPhone almayı düşünüyordum ancak bilgisayar için de harcayabilirim bu parayı siz değerli üyelerden fikir bekliyorum.

Yükselt için anakart, işlemci ve RAM ve eğer yetersiz kalıyor ise Power önerilerinizi bekliyorum.

işlemci: Ryzen 5 5600 | anakart: ROG STRIX B550-F Gaming Wi-Fi II | ekran kartı: ASUS Dual 4070 Super | RAM: 32 GB | PSU: High Power 600W 80+ Gold | klavye: Blitzwolf® BW-KB2

Anakart ve ram tarafında tavsiyeniz var mıdır?

Ram'den iki tane alabilirsin. 7 anakart, 4 ram, 6 işlemci desek. 17 bine geçmiş olduk AM5 tarafına. Daha uyguna da gecebiliriz istersen.

Ram'den iki tane alabilirsin. 7 anakart, 4 ram, 6 işlemci desek. 17 bine geçmiş olduk AM5 tarafına. Daha uyguna da gecebiliriz istersen.
Peki işlemciyi am5 giriş seviyesi değil de güçlü bir şey tercih etsek öneriniz ne olur?

Geri
Yukarı