30.000TL PC toplama

Bütçe
30.000
İyi geceler hocam.Hayatım boyunca Amd kullanmadım.Hatalardan korkuyorum.Driver sorunu olduğunu duydum.Peki hocam bu fiyata 3080li olur mu?
Sizi de gece gece yoruyorum.Kusura bakmayın hocam.😞

İyi geceler hocam.Hayatım boyunca Amd kullanmadım.Hatalardan korkuyorum.Driver sorunu olduğunu duydum.Peki hocam bu fiyata 3080li olur mu?
Sizi de gece gece yoruyorum.Kusura bakmayın hocam.😞
Hocam sadece oyun oynama amaçlı düşünüyorsanız amd kart açısından mantıklı bende kullanıyorum sorun yaşamadım, yazılım render vb gibi şeylerlede uğraşaksanız nvidia alın kısacası.

İyi geceler estağfurullah. 6000 serisi ekran kartlarında driver sorunları çok büyük oranda azaldı ve sorunla karşılaşacağını düşünmüyorum. Yakın çevremden 2 kişiye de RX 6800'lü sistem topladık ve kendileri henüz şikayet etmediler ve memnunlar. Teknoloji şans işi olsa da sorun çıkmayacağını düşünüyorum. Endişenin gitmesi içinde forum üzerinde RX 6800'ü araştırabilirsin derim. RTX 3080'li kampanyalı bütçen kapsamında bulursam paylaşırım dostum fakat dediğim gibi, üstteki sistem uzunca bir süre götürüp elektrik tasarruf yönünden de en iyi sistem parçalarından oluşuyor. Tamamıyla sana kalmış, 2K monitör ile birlikte 34000 TL gibi bir bütçeye bu sistemi toplayabiliyorsun yada 37-39000 TL bazında RTX 3080'li bir bilgisayar da toplayabilirsin ve performans yönünden (oyun anlamında) pek de fark olacağını düşünmüyorum fakat elektrik olarak kesinlikle olacaktır, RTX 3080'li bir sistem gördüğümde haberdar edeceğim.

Son düzenleme:
Hocam sadece oyun oynama amaçlı düşünüyorsanız amd kart açısından mantıklı bende kullanıyorum sorun yaşamadım, yazılım render vb gibi şeylerlede uğraşaksanız nvidia alın kısacası.
Hocam sadece oyun da insan rtx'i de merak etmiyor değil.😊

2. El rtx 3090 alabilirsiniz bence hocam.
Hocam 2.ele hiç girmek istemiyorum.Sağ olun.

İyi geceler estağfurullah. 6000 serisi ekran kartlarında driver sorunları çok büyük oranda azaldı ve sorunla karşılaşacağını düşünmüyorum. Yakın çevremden 2 kişiye de RX 6800'lü sistem topladık ve kendileri henüz şikayet etmediler ve memnunlar. Teknoloji şans işi olsa da sorun çıkmayacağını düşünüyorum. Endişenin gitmesi içinde forum üzerinde RX 6800'ü araştırabilirsin derim. RTX 3080'li kampanyalı bütçen kapsamında bulursam paylaşırım dostum fakat dediğim gibi, üstteki sistem uzunca bir süre götürüp elektrik tasarruf yönünden de en iyi sistem parçalarından oluşuyor. Tamamıyla sana kalmış, 2K monitör ile birlikte 34000 TL gibi bir bütçeye bu sistemi toplayabiliyorsun ya da 37-39000 TL bazında RTX 3080'li bir bilgisayar da toplayabilirsin ve performans yönünden (oyun anlamında) pek de fark olacağını düşünmüyorum fakat elektrik olarak kesinlikle olacaktır, RTX 3080'li bir sistem gördüğümde haberdar edeceğim.

Çok sağ olun hocam. RTX'i merak ediyorum bir taraftan, bir taraftan da bütçe kapsamında olsun istiyorum. İki ara bir derede kaldım.

Hocam bence bilgisayar deneme yerlerine gidip orada RTX'e sahip olan bir bilgisayarı dene. Minecraft dışında öyle çokta fark yaratan, göze giren bir teknoloji değil bu elbette bütçene bağlı bir şey, parası olan adam istediğini alır. Toplama olarak RTX 3080'li bir sistem 33000-35000 TL gibi bir fiyata denk geliyor ve RX 6800 kartına kıyasla 1. el piyasasında arada 7500 TL fark bulunuyor kas gücü olarak hiç de fark olmadığı için çok gereksiz buluyorum şahsen, elektrik tüketimi de cabası. Işın izleme teknolojisi AMD kanadında da olsa NVIDIA'ya kıyasla çok başarısız fakat tamamıyla senin tercihine ve bütçene, durumuna kalmış. Yerinde olsaydım bilgisayar deneme yerleri olan Vatan gibi yada Itopya gibi yerlere gidip orada bu teknolojiyi kendi gözümle test ederdim. 2 firma ismini saymış olsam da böyle bir şey var mı bilmiyorum :D araştırılmalı derdim.

Geri
Yukarı