30-35 bin TL bütçe masaüstü sistem önerisi

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
Kuzenime alacağız, ben biraz arastirma yaptim bunu buldum ama psu iç açici durmuyor ve işlemci de ısınır gibi. Ekle cikar dediginiz neler var? Veya onerebilceginiz başka sistem varsa bekliyorduk teşekkürler. Ek olarak sadece 1tb m2 yukseltmesi yapmak istiyorum.

O sistem f/p değil ve pahalı. Ram değerleri berbat ve aşırı pahalı, alınabilir en ucuz ram seçeneği 5000 tl. SSD seçenekleri de çok pahalı ve zamlı. 1 TB SSD 900 TL'ydi 1300 TL oldu. B650 serisi anakart yükseltmesi de ateş pahası, 2800 TL.

Minimum böyle alabilirsin ama anakartı biostar b650mp-e pro yapabilirsin ve kasayı yükseltebilirsin.
Eğer kuzeninin ileride sistemi yükseltme gibi bir planı varsa bu sistemdeki 1460 tl'lik soğutucuyu kesin seçsin.

1710602639143.png

O sistem f/p değil ve pahalı.

Minimum böyle alabilirsin ama anakartı biostar b650mp-e pro yapabilirsin ve kasayı yükseltebilirsin.
Eğer kuzeninin ileride sistemi yükseltme gibi bir planı varsa bu sistemdeki 1460 tl'lik soğutucuyu kesin seçsin.

Eki Görüntüle 2142488
Hocam teşekkür ederim bu attığınız urunda ekran kart modelleri dandik sanirim, stok olani inno3d ile degişmişsiniz zaten. Sistemdeki PSU da dandik gibi geldi onu degismeyi onermiyor musunuz? Ek olarak attiginiz sogutucuyu sitede ekleyemiyoruz sanirim, kuzenim de montaj yapmayi beceremez.

Hocam teşekkür ederim bu attığınız urunda ekran kart modelleri dandik sanirim, stok olani inno3d ile degişmişsiniz zaten. Sistemdeki PSU da dandik gibi geldi onu degismeyi onermiyor musunuz? Ek olarak attiginiz sogutucuyu sitede ekleyemiyoruz sanirim, kuzenim de montaj yapmayi beceremez.
Inno3D dandik değil, soğutması iyi. Bitfenix psu dandik değil değiştirmeye gerek yok hatta ucuz olsun diye darkflash df 2100 bile seçebilirsin o da dandik değil. Yüzlerce alanı var hiçbir sorun yaşayn olmadı. İçin rahat etmiyorsa +500 tl ile fsp, +800 tl ile xpg yapabilirsin kasayı. Attığım ag400 soğutucuyu siteden ekleyemiyoruz onu dışarıdan bir siteden almalısın. Dediğim gibi kuzeninin ileride sistemi yükseltme gibi bir niyeti varsa ag400 değil sistemden 1460 liraya thermalright peerless asssassin almalı ki ileride alacağı işlemciye de yetsin. Siteden soğutucu seçsen de demonte geliyor, her türlü montaj yapacaksın.

@SnickerSnatcher anladim hocam sağolasin. Bu işlemci yukseltilmeye gerek duyulmayacak seviyede gibi geliyor bana. Yukseltirse ekran kartini yukseltir.
Anladım o zaman thermalright peerless assassin kadar güçlü bir soğutucu almasına gerek yok. Ag400 veya dark x123 alabilir. Ag400 performansına göre daha f/p diye onu önerdim.

Anladım o zaman thermalright peerless assassin kadar güçlü bir soğutucu almasına gerek yok. Ag400 veya dark x123 alabilir. Ag400 performansına göre daha f/p diye onu önerdim.
Hocam selamlar sistem gelmiş ama soğutucuyu yeni alacaklar. Attiginiz linkteki Ag400 kaldirilmiş bulamadim. Tekrar atma sansiniz var mi? 1k butce var uzun soluklu sogutucu lazim.

Kasa olarak xpg k mesh 750w 80+ gold siyah kasa tercih edildi. İçerisine sığmasinda sıkıntı olmayacak bir sogutucu onerirseniz sevinirim

Bunu buldum nasıl? Sigar mi kasaya

Son düzenleme:
ben de bu civarlara
oc-2x-geforce-rtx-4070-12gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
bu sistemi duşunüyorum fakat 4060ti ve 4070 arasında kaldım aradaki farka değer mi diye siz ne dersiniz fiyat nasıl

Fp degil dediler bu sistem icin. 32gb ram 1tb m2, 16gb vram 4060ti 35k geldi toplam
ram ileride yükseltilir, vram de bir süre yeter gibi. arada %30 luk bir performans farkı var diye gördüm 4060ti ve 70 arasında. fiyatın çok kötü olduğunu düşünmüyorum ancak bilgisayarlara bir süredir uzak kaldığım için sizin yorumunuzu merak ettim

Yeni konular

Geri
Yukarı