30 - 40 bin TL arası sistem önerisi

Bütçe
30-40 Bin
Ekran kartı dışında iyi olan bir bileşen göremiyorum ben o sistemde.
5600 işlemci stok fanla karasal iklimde iş görür, velev ki sıcaklar arttı ılıman iklimde bile olsa en azından kule tipi soğutucu lazım +1k koyar.
Anakart giriş seviye, SSD kötü, PSU zaten berbat, Ram giriş seviye. Bu iyi bir sistem değil, alınacak bir sistem değil. Özellikle o PSU başa bela açmak için ben burdayım diye bağırıyor. Bu kadar para verip 2-3 elektrik kesintisinde ya da dalgalanmada çöpe atmaya gerek var mı?

Bence DDR5 sistem üzerine yoğunlaşmalısın, 7600 ile 5800 arasında çok büyük farklar yok. Geleceğe dönük bir sistem toplamış olursun. Ben AMD ekran kartlarını beğenmiyorum, saf kas gücü var ama DLSS gibi bir teknolojisi yok, şahsi fikrim bunun yerine 4070 olurdu.
Anlıyorum bende eskiden Nvdia kullanıyordum amd pek beğenmiyordum. Ama son dönemde baya gelişmiş gibi görünüyor.

ayrı ayrı yerlerden alınarak güzel bir sistem olabileceğini düşünüyorum 44K'lık olan tercih edilebilir. SSD ilerde yükseltmeyi tercih edeceğim bir seçenek şuan

Anlıyorum bende eskiden Nvdia kullanıyordum amd pek beğenmiyordum. Ama son dönemde baya gelişmiş gibi görünüyor.
FSR 3.0 gelecek diye bekliyor herkes, 60 serisine destekleyecek mi bilmiyorum. Nvidia eski nesile destek atmıyor yeni nesil daha çok satılsın diye, AMD aynı politikayı güderse o da vermeyecektir. RX 70 serisi almanı tavsiye ederim.
AMD ekran kartları Nvidiaya göre ucuz ve kas gücü olarak daha iyi durumda, 6800 ve üzeri de alınabilir, 2k rahat oynatır.

FSR 3.0 gelecek diye bekliyor herkes, 60 serisine destekleyecek mi bilmiyorum. Nvidia eski nesile destek atmıyor yeni nesil daha çok satılsın diye, AMD aynı politikayı güderse o da vermeyecektir. RX 70 serisi almanı tavsiye ederim.
AMD ekran kartları Nvidiaya göre ucuz ve kas gücü olarak daha iyi durumda, 6800 ve üzeri de alınabilir, 2k rahat oynatır.
4k kayıt alabilirmiyim sizce bu ekran kartlarıyla? Desteklediği yazıyor ve 5800x3D ile iyi bir kombinasyon olabileceği geçiyor çoğu formlarda, 7600x işlemciyle nerden baksan aynı fiyat

7600 DDR5 olduğu için öneriyorum, geleceğe dönük bir sistem olması açısından.
Anlıyorum. Kayıt alma konusunu tekrar soruyorum ama sizce sıkıntısız bir kayıt alabilirmiyim 7600x ve 6800-6950XT kombinasyonlarında? unreal engine 5 ve unity'de render de sorun yaşarmıyım?

anakartı micro seçmişsiniz bir sebebi varmıdır?

Anlıyorum. Kayıt alma konusunu tekrar soruyorum ama sizce sıkıntısız bir kayıt alabilirmiyim 7600x ve 6800-6950XT kombinasyonlarında? unreal engine 5 ve unity'de render de sorun yaşarmıyım?

anakartı micro seçmişsiniz bir sebebi varmıdır?
Kayıt konusunda bir fikrim yok, youtube üzerinde sistem bileşenlerini yazıp kayıt alınıp alınmadığına bakabilirsin.
Micro kartlar daha ucuz oluyor.

Anlıyorum. Kayıt alma konusunu tekrar soruyorum ama sizce sıkıntısız bir kayıt alabilir miyim 7600X ve 6800-6950XT kombinasyonlarında? Unreal Engine 5 ve Unity'de render de sorun yaşar mıyım?

Anakartı Micro seçmişsiniz bir sebebi var mıdır?

Hocam fiyatına göre iyi bir anakart olduğu için önerdim.
1K farkla ATX olarak bu var.
MSI PRO B650-P Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Render konusunda pek bilgim yok. Ama bu fiyata 4070 veya 6950xt/6900xt var ve 4070'in 2K oyunculuk için ömrü kısa olacaktır. Kayıt olayı ile ilgili bir bilgim yok maalesef.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı