30 - 40 bin TL arası sistem önerisi

Bütçe
30-40 Bin
Bu sistemi kesinlikle önermiyorum, alınmaması gerekiyor.
Arkadaşlarımın şu hatayı çok yaptığını düşünüyorum, ekran kartı iyi olsun diğer bileşenlerin önemi yok.
5600- 4070 Ti iyi bir ikili değil, aralarında çok fark var, en azından 7700 işlemci olması gerekiyor, 1080p için darboğaz yapar bu sistem.
Ayrıca SSD kötü, 650W PSU kötü ve besleyebileceğini düşünmüyorum.
Giriş seviye anakart kullanılmış.
Şahsi olarak fikrimi söylüyorum bu sisteme bu parayı verecek kadar zengin değilim.
Sistemi dengeli toplayın, 2 k monitör alıp 2 k oynamayacaksan bu sistem gereksiz. 1080p istiyorsan bütçe sende kalsın 4060 Ti seni çok iyi idare eder ve 5600 ile de sıkıntı olmadan çalışır.
Evet, tam olarak söylemek istediğim biraz da buydu: Bu bilgisayar parasını hak etmiyor, bence. Yukarıda yazdığım özellikleri karşılayacak bir öneriniz var mıdır? Dediğiniz gibi, PSU da yetersiz, sıvı soğutma da eksik, büyük ihtimalle sıcaklık sorunu yaşayacağını düşünüyorum. 2x8 RAM de ileride sorun olabilir. Şu an için Dell S2721DGFA bu monitörüm mevcutta var. Forza Horizon 5'de offline kayıt almayı planlıyorum 2 veya 4k hangisi olursa. Bunun yanı sıra, Unreal ve Unity içinde geliştirme yapacağım.

Evet, tam olarak söylemek istediğim biraz da buydu: Bu bilgisayar parasını hak etmiyor, bence. Yukarıda yazdığım özellikleri karşılayacak bir öneriniz var mıdır? Dediğiniz gibi, PSU da yetersiz, sıvı soğutma da eksik, büyük ihtimalle sıcaklık sorunu yaşayacağını düşünüyorum. 2x8 RAM de ileride sorun olabilir. Şu an için Dell S2721DGFA bu monitörüm mevcutta var. Forza Horizon 5'de offline kayıt almayı planlıyorum 2 veya 4k hangisi olursa. Bunun yanı sıra, Unreal ve Unity içinde geliştirme yapacağım.
İntel ve AMD 2 sistem attım bu konuya onlara bakabilirsin. Parçalar genel olarak kaliteli ve geniş bir özelleştirme menüsü mevcut.
Güzel kardeşim sistem sadece ekran kartından oluşmuyor, dengeli sistem ekran kartı iyi olan sistemden çok daha iyidir ve daha uzun ömürlü olur. Bu parçaları aynen toplamayı çalış fiyatın uygun olduğunu göreceksin. Gönderdiğin sistem çöp. Kullandığın sistem gibi bir şeyler önerseydin güzel olabilirdi, almayacağın şeyi başkalarına önermemelisin.

İntel ve AMD 2 sistem attım bu konuya onlara bakabilirsin. Parçalar genel olarak kaliteli ve geniş bir özelleştirme menüsü mevcut.

Güzel kardeşim sistem sadece ekran kartından oluşmuyor, dengeli sistem ekran kartı iyi olan sistemden çok daha iyidir ve daha uzun ömürlü olur. Bu parçaları aynen toplamayı çalış fiyatın uygun olduğunu göreceksin. Gönderdiğin sistem çöp. Kullandığın sistem gibi bir şeyler önerseydin güzel olabilirdi, almayacağın şeyi başkalarına önermemelisin.
Pc'm olmasaydı o sistemi alırdım.

Stokta olsaydı efsaneydi.

Yani açıkçası farklı sitelerden alım yaptığım da aşağıdaki sistemi yaklaşık 44 bandında toplayabiliyorum;
Ekran kartı: XFX Speedster MERC 319 RX 6950 XT Black RX-695XATBD9 256 Bit GDDR6 16 GB
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800x3D Sekiz Çekirdek 3.40 GHz
RAM: Kingston Fury Beast KF432C16BB1K2/32 32 GB (2x16 GB) DDR4
Anakart: MSI B550-A Pro AMD B550 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX
SSD: Kingston NV2 SNV2S/1000G 1TB 3500/2100MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD
KASA: Bitfenix Nova Mesh NSE-300-WWGKP-4A Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower
PSU: NZXT C850 PA-8G1BB-EU 850W 80+ Gold Full Modüler Power Supply
Sıvı Soğutma: Gamepower Skadi 240 ARGB CPU Sıvı Soğutma 240mm

Sizce uyum olarak kötümü olur? Yoksa 4070'lerde seçim yapmak mantıklı mı olur? Acelemde yok pek İncehesap'ta cumaları indirimdeyken muadil ürünlerde alabilirim.

Dostum bu fiyata max bu kadar oluyor. Ben bu sistem aşırı iyi demiyorum ama bu fiyata bundan iyi performans gösteren bir şey bulamazsın.
Ekran kartı dışında iyi olan bir bileşen göremiyorum ben o sistemde.
5600 işlemci stok fanla karasal iklimde iş görür, velev ki sıcaklar arttı ılıman iklimde bile olsa en azından kule tipi soğutucu lazım +1k koyar.
Anakart giriş seviye, SSD kötü, PSU zaten berbat, Ram giriş seviye. Bu iyi bir sistem değil, alınacak bir sistem değil. Özellikle o PSU başa bela açmak için ben burdayım diye bağırıyor. Bu kadar para verip 2-3 elektrik kesintisinde ya da dalgalanmada çöpe atmaya gerek var mı?

Yani açıkçası farklı sitelerden alım yaptığım da aşağıdaki sistemi yaklaşık 44 bandında toplayabiliyorum;
Ekran kartı: XFX Speedster MERC 319 RX 6950 XT Black RX-695XATBD9 256 Bit GDDR6 16 GB
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800x3D Sekiz Çekirdek 3.40 GHz
RAM: Kingston Fury Beast KF432C16BB1K2/32 32 GB (2x16 GB) DDR4
Anakart: MSI B550-A Pro AMD B550 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX
SSD: Kingston NV2 SNV2S/1000G 1TB 3500/2100MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD
KASA: Bitfenix Nova Mesh NSE-300-WWGKP-4A Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower
PSU: NZXT C850 PA-8G1BB-EU 850W 80+ Gold Full Modüler Power Supply
Sıvı Soğutma: Gamepower Skadi 240 ARGB CPU Sıvı Soğutma 240mm

Sizce uyum olarak kötümü olur? Yoksa 4070'lerde seçim yapmak mantıklı mı olur? Acelemde yok pek İncehesap'ta cumaları indirimdeyken muadil ürünlerde alabilirim.
Bence DDR5 sistem üzerine yoğunlaşmalısın, 7600 ile 5800 arasında çok büyük farklar yok. Geleceğe dönük bir sistem toplamış olursun. Ben AMD ekran kartlarını beğenmiyorum, saf kas gücü var ama DLSS gibi bir teknolojisi yok, şahsi fikrim bunun yerine 4070 olurdu.

Ekran kartı dışında iyi olan bir bileşen göremiyorum ben o sistemde.
5600 işlemci stok fanla karasal iklimde iş görür, velev ki sıcaklar arttı ılıman iklimde bile olsa en azından kule tipi soğutucu lazım +1k koyar.
Anakart giriş seviye, SSD kötü, PSU zaten berbat, Ram giriş seviye. Bu iyi bir sistem değil, alınacak bir sistem değil. Özellikle o PSU başa bela açmak için ben burdayım diye bağırıyor. Bu kadar para verip 2-3 elektrik kesintisinde ya da dalgalanmada çöpe atmaya gerek var mı?

Bence DDR5 sistem üzerine yoğunlaşmalısın, 7600 ile 5800 arasında çok büyük farklar yok. Geleceğe dönük bir sistem toplamış olursun. Ben AMD ekran kartlarını beğenmiyorum, saf kas gücü var ama DLSS gibi bir teknolojisi yok, şahsi fikrim bunun yerine 4070 olurdu.
Hocam doğru diyorsun parçalar iyi değil. Ama cebinde 37k'tlsi olup da full performans isteyen, Sisteminde bir daha hiç ekleme yapmayacak olan, birkaç ay sonra hava soğutma takabilecek birisi için ben uygun olduğunu düşünüyorum. Psu harbiden sıkıntı olabilir ama orada bi ortalama kalite 700w olsa tadından yenmezdi. AMD konusuna gelecek olursak fsr 3.0 yolda ama 6000 serisine gelir mi gelmez mi pek belli değil.

Geri
Yukarı