30-40 bin TL sistem toplama

Bütçe
30.000-40.000

uNKaul

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle forumda yeniyim, bir hata edersem affedersiniz. Ben bilgisayar mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Hem çok fazla oyun oynarım hem de programlama dilleri üzerinde (özellikle Unity) çokça çalışırım. 30-40k arası bütçem var, canavar bir masaüstü toplamak istiyorum. Okulda kullanmak için laptop almam gerektiğini söyleyecek arkadaşlar için okuldaki işlerimi halletmeye yetecek bir laptopa sahibim zaten, bu yüzden oyun ve programlamaya yönelik ağır işler için güçlü bir masaüstü istiyorum. Hangi anakart iyidir, hangi ekran kartı kaç watt PSU gerektirir gibi konulara hakim değilim bu yüzden bana yardımcı olur musunuz? İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle forumda yeniyim, bir hata edersem affedersiniz. Ben bilgisayar mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Hem çok fazla oyun oynarım hem de programlama dilleri üzerinde (özellikle Unity) çokça çalışırım. 30-40k arası bütçem var, canavar bir masaüstü toplamak istiyorum. Okulda kullanmak için laptop almam gerektiğini söyleyecek arkadaşlar için okuldaki işlerimi halletmeye yetecek bir laptopa sahibim zaten, bu yüzden oyun ve programlamaya yönelik ağır işler için güçlü bir masaüstü istiyorum. Hangi anakart iyidir, hangi ekran kartı kaç watt PSU gerektirir gibi konulara hakim değilim bu yüzden bana yardımcı olur musunuz? İyi Sosyaller.

2 Tane alabilirsiniz.

Ya da 4070 Ti. Daha iyi sistem toplanır. Biraz ayak üstü topladım. Alacağınız kart en az 4070 Ti / 7900XT olsun.

CC560 RX 7900 XT ile kullanmak isterseniz. Destek aparatı öndeki fana çarpıyor. Sığmıyor yani aparatı kullanmam diyorsan sığıyor.

2 Tane alabilirsiniz.

Ya da 4070 Ti. Daha iyi sistem toplanır. Biraz ayak üstü topladım. Alacağınız kart en az 4070 Ti / 7900XT olsun.
Çabanız için teşekkür ederim. 4070 Tİ ile bu sistemin maliyeti 45-50k arası tutmaz mı?

CC560 RX 7900 XT ile kullanmak isterseniz. Destek aparatı öndeki fana çarpıyor. Sığmıyor yani aparatı kullanmam diyorsan sığıyor.
Teşekkür ederim dikkate alacağım. Bunun yerine farklı bir kasa veya ekran kartı öneriniz var mıdır?

Teşekkür ederim ama sıvı soğutucuyla beraber önerdiğiniz sistem bütçemi biraz aşıyor. Daha bütçeme uygun bir sistem önerebilir misiniz?

Çabanız için teşekkür ederim. 4070 Ti ile bu sistemin maliyeti 45-50k arası tutmaz mı?

Teşekkür ederim dikkate alacağım. Bunun yerine farklı bir kasa veya ekran kartı öneriniz var mıdır?

Teşekkür ederim ama sıvı soğutucuyla beraber önerdiğiniz sistem bütçemi biraz aşıyor. Daha bütçeme uygun bir sistem önerebilir misiniz?

7900 XT ile 42-43 falan oluyor. 4070 Ti ufak bir zam yemiş hocam.

7900 XT ile 42-43 falan oluyor. 4070 Ti ufak bir zam yemiş hocam.
Evet hocam sizin mesajdan sonra ben de baktım biraz fiyatlara. Dediğiniz gibi. Ama o kadar para vermişken en iyisini almak için biraz daha bütçe üstüne çıkılabilir dedim. Benim kafama da 4070TI daha çok yattı. AMD ekran kartı asla alma diyen çok kişi gördüm.

Evet hocam sizin mesajdan sonra ben de baktım biraz fiyatlara. Dediğiniz gibi. Ama o kadar para vermişken en iyisini almak için biraz daha bütçe üstüne çıkılabilir dedim. Benim kafama da 4070 Ti daha çok yattı. AMD ekran kartı asla alma diyen çok kişi gördüm.

Asla alınmaz gibi cümleler çok saçma. 7900 XT 4070 Ti'dan çok daha güçlü ve daha ileriye dönük. Ama tercih meselesi 4070 Ti almak isterseniz biraz indirim bekleyin. Fiyatların düşmeme ihtimalide var.

Asla alınmaz gibi cümleler çok saçma. 7900 XT 4070 Ti'dan çok daha güçlü ve daha ileriye dönük. Ama tercih meselesi 4070 Ti almak isterseniz biraz indirim bekleyin. Fiyatların düşmeme ihtimalide var.
Haklısınız hocam biraz daha araştırma yapacağım tabii ki. Tekrardan teşekkür ederim.

Arkadaşlar konuyu açtığım günden beri araştırıyorum bilgisayarları. Almak için vaktim de olmadı nitekim doların artmasıyla zamlardan nasibimi aldım. 50 bin liraya alacağım kasa 60-65 bin bandına yükseldi. En kısa zamanda kasayı almak istiyorum çünkü tekrar aynı zamların kurbanı olmak istemiyorum. Son olarak bu iki kasada karar kıldım. Bir tane 4070TI bir tane de 4070 ekran kartlı kasa dizdim. 4070TI olan kasada anakart ve soğutucu birimlerinden emin olamadım. 4070'li sistemde ise yine anakarttan ve PSU'dan emin değilim. Bu konularda bilgilendirip kıyas yaparsanız sevinirim. İki kasa arasında yapacağım işler bakımından çok fazla performans farkı olmayacaksa ucuz olana yöneleceğim.

Dosya Ekleri

• pc 4070.png
    pc 4070.png
    224,9 KB · Görüntüleme: 11
  • pc 4070ti.png
    pc 4070ti.png
    226,5 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı