30-50 bin TL iPhone 15 Pro Max dengi fotoğraf makinesi önerisi

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Mevcutta IP 15 Pro Max kullanıcısıyım, kamerasından gayet menmunum ama hangi fotoğraf makinesine kamerası denk sizce?

Dsrl fotoğraf makinesi bakıyorum önerebileceğiniz bir model vs. var mıdır? Bütçe 30-50 bin arası.

Canon 6D mark II.

Canon 5D mark III.

Bunlar iyi tercihler midir?

6D mark II alınır hocam.

Fujifilm X-T5 lens konusunda sınırsız diyebilirim. X100V ile yapacağın her şeyi T5 ile yapabilirsin ama T5 alırsan lens alman da gerekiyor. X100V kompakt makine üstünde lens ile gelecek ekstradan eğer istersen geniş açı ve yakınlaştırabildiğin lens satın alabilirsin. Ben X100vLV kullanıyorum, çantaya at gez kafasındayım çok rahat. X100VI çıktı yeni, onun bildiğim kadarıyla videolarda görüntü stabilizasyonuna sahip. Karar senin, X100V havalı ve rahat, T5 ise daha fazla seçenek sunabiliyor. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayna ve DSLR arasındakı fark nedir kardeşim?
Çalışma prensibi biraz farklı. DSLR makinelerde ayna bulunur. Bu ayna lensten gelen görüntüyü vizöre aktarır ve siz görüntüyü oradan görürsünüz. Çekim sırasında ayna yukarı kalkar ve ışık aynanın arkasında bulunan sensöre düşer. Çekim bitince ayna geri kapanır.

Aynasız makineler daha yeni nesildir, ayna mekanizması yoktur. Görüntü vizöre aynadan değil sensörden gider. Dolayısıysa vizör, DSLR'lardaki gibi görüntüyü aynadan yansıtarak değil, vizör içinde bulunan minik bir ekrandan verir.

Günümüzde markalar pek DSLR makine üretmiyor eskisi gibi, hepsi aynasıza geçti. Dolayısıyla fotoğraf makinelerinin geleceği aynasız makineler olarak görülüyor artık. Ben DSLR'ı daha çok seviyorum o ayrı 😂

images (1).jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı