30 bin TL ekran kartsız sistem önerisi

Bütçe
30.000 TL

crax1905

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayar toplamak ya da hazır sistem satın almak istiyorum. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim ancak iyi bir sistemim olduktan sonra oynama sıklığım artabilir.

Bilgisayarı aldıktan sonra ileride upgrade edeceğim tek şey RAM olabilir, bu sebeple kullanmayacağım özelliklerde bir anakarta çok bütçe ayırmaya gerek olmadığını düşünüyorum. RAM slotu 4 adet olması iyi olabilir. RAM DDR5 ve 32 GB olacak.

Anakartta PCI-e 5.0 desteğine gerek olmadığını düşünüyorum, iyi bir PCI-e 4.0 M.2 SSD(Fury Renegade'ya da KC3000) alırsam senelerce kullanabileceğimi düşünüyorum. Eğer PCI-e 5.0 slotuna sahip güzel fiyatlı bir anakart bulursam alabilirim ancak olmasa da olur. Bir de mATX anakart almak istemiyorum sebebi de küçük olup elle müdahalenin zor olması ama derseniz ki "olum saçmalama, sırf mATX diye bu kadar iyi bir anakarttan vazgeçilir mi, manyak mısın?" o zaman MATX'i tekrar radara alabiliriz.

Anakartta Wi-Fi olması elzem değil ama olsa tabii ki hayır demem. Ayrıca anakartta DisplayPort'ya da HDMI çıkışı olması önemli çünkü ekran kartını, AMD'nin 7000 serisini tanıtmasından sonra, yeni seriyi de bir görüp almayı planlıyorum.

İşlemci: Ryzen 5 7600.
SSD: Kingston Fury Renegade'ya da KC3000 2 TB.

Bu doğrultuda, ekran kartı önerisi olmadan diğer bileşen önerileriyle desteklerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı