30 bin TL hazır sistem önerisi

Bütçe
30000

Revirion

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Hazır sistem almayı düşünüyorum. Bütçem 30k.

Bir sistem buldum, iyi midir? Alınır mı? Veya bu fiyata bu sitede daha iyi bir sistem var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler. (Intel işlemci ve RTX kartlı bu sitede bir sistem olursa daha iyi olur. Ama başka sitelerde olabilir)

Easter-EG3 / Intel i5-12400F / ASUS GeForce Dual RTX 3060 V2 OC 12 GB / 16 GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming bilgisayar - Gaming.Gen.TR

-- Yaptığım upgradeler --

İşlemci: i5 13400F (+1.671, 63 ₺)

Anakart: ASUS Prime B760M-A D4 5333MHz (OC) DDR4 soket 1700 M.2 HDMI DP mATX anakart (+2.803, 66 ₺)

SSD: Samsung 970 EVO Plus 2TB PCI-e NVMe 1.3 okuma 3500 MB - yazma 3300 MB M.2 SSD (MZ-V7S2t0bw) (+2.571, 66 ₺)

PSU: ASUS TUF Gaming 750b 750W 80+ Bronze 135mm fanlı güç kaynağı (+681, 45 ₺)

Sistem fiyatı: 20.999, 00 ₺

Güncel toplam: 28.727, 41 ₺

Son düzenleme:

İlginiz için teşekkür ederim fakat Intel işlemcili ve RTX ekran kartlı " gaminggentr " sitesinde olursa daha güzel olur (eğer başka sitede daha uygun ve güzel olursa oda olur)

İlginiz için teşekkür ederim fakat Intel işlemcili ve RTX ekran kartlı " gaminggentr " sitesinde olursa daha güzel olur (eğer başka sitede daha uygun ve güzel olursa o da olur)

Gaming.Gen.TR pek fiyat performans sitesi degil. PSU'dan falan kisilmayip olusturduklari icin oyle. Ve bir siteye bagli kalmamalisiniz.

Intel islemci ve AMD islemci fark etmez. Ekran karti olsa anlarim, bari islemci icin bu kadar saçma dusunmeyin.

Attigim 25k DDR5 sistem de gayet iyidir.

Ekran kartli odakli isterseniz attigim en ucuz 4070 sistem iyidir.

Intel ve RTX ekran kartli, ozellikle Gaming gen diye sart koyulursa (koymamissiniz ama) pek oneri beklemeyin derim.

Gaming.Gen.TR pek fiyat performans sitesi degil. PSU'dan falan kisilmayip olusturduklari icin oyle. Ve bir siteye bagli kalmamalisiniz.

Intel islemci ve AMD islemci fark etmez. Ekran karti olsa anlarim, bari islemci icin bu kadar saçma dusunmeyin.

Attigim 25k DDR5 sistem de gayet iyidir.

Ekran kartli odakli isterseniz attigim en ucuz 4070 sistem iyidir.

Intel ve RTX ekran kartli, ozellikle Gaming gen diye sart koyulursa (koymamissiniz ama) pek oneri beklemeyin derim.

Intel işlemci tercih etmemin sebebi çok ısınma sorunun olmaması ve bildiğim kadarıyla daha performasnlı olması. Ama NVIDIA ekran kartı sadece oyundan başka video edit ve Photoshop da yaptığım için lazım oluyor. Attığınız sistem içinde teşekkür ederim sağ olun. Peki 12 GB VRAM ve 8 GB VRAM arasında uçuk bir fark var mıdır performans olarak ve hangisini tercih etmeliyim. RTX 3060 12 GB mı yoksa 4060 / 4070 8 GB mı?

Intel işlemci tercih etmemin sebebi çok ısınma sorunun olmaması ve bildiğim kadarıyla daha performasnlı olması. Ama NVIDIA ekran kartı sadece oyundan başka video edit ve Photoshop da yaptığım için lazım oluyor. Attığınız sistem içinde teşekkür ederim sağ olun. Peki 12 GB VRAM ve 8 GB VRAM arasında uçuk bir fark var mıdır performans olarak ve hangisini tercih etmeliyim. RTX 3060 12 GB mı yoksa 4060 / 4070 8 GB mı?

RTX 3060 12 GB olduguna bakmayin. NVIDIA, 12 GB diye cikartti ve o kart peynir ekmek gibi satildi. RTX 3060 12 GB, RTX 4060'dan cok daha gucsuzken 4060 Ti'ya da 4070 ile bas edemez.

3060'in gucu dusuk oldugundan, 12 GB VRAM'i ise yarayamaz, belki de 12 GB VRAM'i dolduramaz. Cunku, gucu az. Size bir ornek vereyim, GT 730 4 GB...

Her şey VRAM degildir. 3060 ise bu bütçe icin asla tercih edilemez.

Dedigim gibi; AM5, DDR5 yani, yeni nesil soketler ve onu acik bir bilgisayar isterseniz, attigim 25k sistem. Tamamen ekran karti odakli ve AM4, DDR4 olarak gelistirilmeye daha kapali sistem isterseniz attigim 30k.

Ben olsam 25k olani alirim, belki SSD 1 TB ozellestirmesi sadece.

Geri kalana monitor alirim.

RTX 3060 12 GB olduguna bakmayin. NVIDIA, 12 GB diye cikartti ve o kart peynir ekmek gibi satildi. RTX 3060 12 GB, RTX 4060'dan cok daha gucsuzken 4060 Ti'ya da 4070 ile bas edemez.

3060'in gucu dusuk oldugundan, 12 GB VRAM'i ise yarayamaz, belki de 12 GB VRAM'i dolduramaz. Cunku, gucu az. Size bir ornek vereyim, GT 730 4 GB...

Her şey VRAM degildir. 3060 ise bu bütçe icin asla tercih edilemez.

Dedigim gibi; AM5, DDR5 yani, yeni nesil soketler ve onu acik bir bilgisayar isterseniz, attigim 25k sistem. Tamamen ekran karti odakli ve AM4, DDR4 olarak gelistirilmeye daha kapali sistem isterseniz attigim 30k.

Ben olsam 25k olani alirim, belki SSD 1 TB ozellestirmesi sadece.

Geri kalana monitor alirim.

Peki önereceğiniz başka sistemler var mıdır acaba. Monitörüm var yeni aldım ASUS TUF VG279QM. Kusura bakmayın sizi de yordum hakkınızı helal edin.

Peki önereceğiniz başka sistemler var mıdır acaba. Monitörüm var yeni aldım ASUS TUF VG279QM. Kusura bakmayın sizi de yordum hakkınızı helal edin.

Bu var, bundan baska onerebilecegim sistem yok. Alinabilirleri attim. Monitorunuz QHD yerine FHD ise RX 6800 fazla gelir. Ve bence RX 6800 yerine DDR5 RTX 4060 Ti'ya da RTX 4070 daha iyi olur.

Helal olsun.

Bu var, bundan baska onerebilecegim sistem yok. Alinabilirleri attim. Monitorunuz QHD yerine FHD ise RX 6800 fazla gelir. Ve bence RX 6800 yerine DDR5 RTX 4060 Ti'ya da RTX 4070 daha iyi olur.

Helal olsun.

Çok sağ olun, teşekkür ederim iyi günler.

Bu sitemi alacağım. Forum yorumlarında bir arakdaş anakartı upgrade edin demiş. Siz hangi anakartı tavsiye edersiniz hocam.

Son düzenleme:
Çok sağ olun, teşekkür ederim iyi günler.

Bu sitemi alacağım. Forum yorumlarında bir arakdaş anakartı upgrade edin demiş. Siz hangi anakartı tavsiye edersiniz hocam.

BIOSTAR anakart istenmezse ASUS Prime var, yine aynı chipset. Ama markayı takmazsanız chipset olarak yeterli bir anakart zaten.

Bana kalırsa, attığım DDR5 sistemi almanız. En azından sadece bir RTX 5060 çıktığında onu takmanız sistemi geliştirmek için yeterli ve AM5 soket ile uzun süreli destekle beraber yeni gelen işlemcileri takabilirsiniz.

Geri
Yukarı