30 bin TL laptop önerisi

Aynı bütçedeki daha yüksek cpulu cihazların eksikleri tam olarak ne ve bu nitro 16nın artıları ne? Onlara göre kasayla ilgili rehber falan var mı? Yüksek ihtimal Nitro 16 alacağım.
Nitro 16 çok daha iyi panel, soğutma ve kasaya sahip. Bundan fark atıyor.

Ekran kartindan anlamam fakat RTX 4050 zayif bir kat degil mi ve kaç watt yazmıyor.

Daha iyisini bu bütçede alamazsın. Ayrıca Nitro 16 da o watt problemi yok. 4050'ler de mi 140 oluyordu emin değilim. Tam performanslı yani.

İşlemci ve depolama kısmında iyi fakat ekran kartı 105 watt.
40 serisinde 100 watt üstü neredeyse performans hiç oynamıyor

İkisinin de tercih edilesi yönleri, eleştirilecek noktaları var. İhtiyaca göre seçenek sunuyoruz, alıcı kendi değerlendirmesini yapar.

Ben de zaten seçenekleri açıkladım. Tercihi ona bıraktım. İlla bunu al gibi bir dayatma yapmadım ki.

Daha iyisini bu bütçede alamazsın. Ayrıca Nitro 16 da o watt problemi yok. 4050'ler de mi 140 oluyordu emin değilim. Tam performanslı yani.

40 serisinde 100 watt üstü neredeyse performans hiç oynamıyor

Ben de zaten seçenekleri açıkladım. Tercihi ona bıraktım. İlla bunu al gibi bir dayatma yapmadım ki.
''40 serisinde 100 watt üstü neredeyse performans hiç oynamıyor'' 4050,4060 ve 4070 icin gecerli o. 4080 ve 4090 tipki 3000 serisi kartlar gibi watt degeri arttikca performans da artar.

Ekran kartindan anlamam fakat RTX 4050 zayif bir kat degil mi ve kaç watt yazmıyor.
Butce 30 dediginiz icin arkadaslar da ona gore alinabilecek en iyi laptoplari onermisler.

4050 zayif bir kart degil. Her oyunu orta/yuksek arasi ayarlarda sorunsuz sekilde acar. Ortalama bir oyuncuysan her turlu yetecektir.

4050 - yeterli
4060 - guclu
4070 - daha guclu
4080 - hayvani
4090 - gereksiz fantezi

gibi dusun. zayif diye bir kart yok. 4050 de olsa her oyunu saglam sekilde oynatir diger kartlar cok guclu 4050 nin sucu yok :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı