30 bin TL R5 7600 ve RTX 4060 Ti sistem toplama

Bütçe
30.000
Bu güç kaynağı buna rahatlıkla yeter değil mi sonra sorun çıkmaz yani.

Tamamdır iptal ettim kafama yattı teşekkürler.

MAXIMA-5600 / AMD Ryzen 5 5600 MPK / MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16GB / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bunu almanız f/p açısından daha iyi olur. Ekran kartı 16 gb ve 4060 ti'yi tokatlıyor. Fsr3 devreye girdi. Fsr3 zamanla daha da gelişecektir. Daha uzun ömürlü olur.
Kardeşim RX 6000 serisi sıfır alınmaz. Eski nesil ve verimsiz kartlar bunlar yeni nesile kıyasla ve optical flow vs. gibi teknolojilerden yoksunlar. FSR 3, FG falan o kadar kaliteli olmuyor optical flow olmadan ve üstelik DDR4. :D

Aynen daha düşük parçaları var, benim diğer link kafama yattı.

1705705648666.png

Sonuç bu teşekkürler.

Son düzenleme:
Kardeşim RX 6000 serisi sıfır alınmaz. Eski nesil ve verimsiz kartlar bunlar yeni nesile kıyasla ve optical flow vs. gibi teknolojilerden yoksunlar. FSR 3, FG falan o kadar kaliteli olmuyor optical flow olmadan ve üstelik DDR4. :D
DDR4 ve DDR5 arasında o kadar bir fark yok. Yeni bir model çıkınca eskisi sana göre verimsiz oluyorsa insanlar o zaman 4000 serisi kart almasın veya eski kartları almasın nasıl olsa yenisi çıkacak. Anı yaşamaya bakın.

DDR4 ve DDR5 arasında o kadar bir fark yok. Yeni bir model çıkınca eskisi sana göre verimsiz oluyorsa insanlar o zaman 4000 serisi kart almasın veya eski kartları almasın nasıl olsa yenisi çıkacak. Anı yaşamaya bakın.
Hee aynen yok. (!) 7500F dediğimiz işlemci, 5800X3D'ye denk ve çok daha ileriye dönük. RAM'ler çok daha güçlü. İleride ekran kartını güncellemek zorunda kaldığında 5800X3D trafosuna 10K para ödersin. Gerçi o bile engelleyemez darboğazı. Bir de onun soğutma masrafına hiç girmiyorum. Yeni seri çıktığında eski serinin sıfır alınabilirliği çoğunlukla kalmaz. Ayrıca mesela sen dün bir şey satın aldın ve mantıklıydı ama bugün mantıksız oldu diyelim. Senin bunu alman mantıksız olmadı çünkü sen bunu mantıklıyken satın aldın. Zaman ilerledikçe eski mal tabii ki de değer kaybeder ama mantıklıyken aldıysan sorun yok. Mantık hatası da var yani söylediklerinde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı