30 bin TL sistem önerisi

A

Arkadaşın tam bütçesini öğrenirsek daha kolay olur işimiz. Temeli sağlam bir 4060ti sistem 32 33k çünkü.
Temel diyip duruyorsunuz. Ekran kartı temel değil mi ? Temel diyorsunuz soğutucu SSD RAM diyorsunuz. Bunlar değiştirilmesi en kolay parçalar. Bu parçalardan temel diye söz edip ekran kartından kısmak istemenizi anlamıyorum.

Temel diyip duruyorsunuz. Ekran kartı temel değil mi ? Temel diyorsunuz soğutucu SSD RAM diyorsunuz. Bunlar değiştirilmesi en kolay parçalar. Bu parçalardan temel diye söz edip ekran kartından kısmak istemenizi anlamıyorum.
Ona bakılırsa 30k'ya 4070 sistem de toplanır ekran kartı sonuçta? Ama diğer parçalar düşük olur. Her şeyi eşit yapıp eğer arkadaşın bütçesi olacaksa ileride kullandığı ekran kartını satıp daha iyi bir model alabilir. Zaten bütçe 33 civarı olursa 4060ti sistem alacak.

Ona bakılırsa 30k'ya 4070 sistem de toplanır ekran kartı sonuçta? Ama diğer parçalar düşük olur. Her şeyi eşit yapıp eğer arkadaşın bütçesi olacaksa ileride ekran kartını yükseltebilir.
Hocam sizin dediğiniz örnekte anakart, işlemci, kasa, psu her şey düşük olur. Ama benim dediğimde sadece soğutucu ve SSD.

Hocam sizin dediğiniz örnekte anakart, işlemci, kasa, psu her şey düşük olur. Ama benim dediğimde sadece soğutucu ve SSD.
https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/1MRTNBKF

33.500e Gayet iyi bir sistem oluyor. Kasaya psu ve sıvı soğutma dahil.

30dan yukarı çıkamıyorum agalar

Buyur hocam.

Buyur hocam.
Anakartı EX b650m yapsın. Kasayı 750w seçsin. Kalan bütçeyle hava soğutma alır.

Geri
Yukarı