30 bin TL Üniversite ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
30000
RAM'ini 2x8 ile değiştirmek ve SSD'yi 1TB ile değiştirmek veya ekstra slota 1TB taktırmak toplam ne kadar tutar sence.

2x8 yapmak yerine 1500TL'ye 16'lık almak daha mantıklı olabilir. SSD piyasasını çok bilmiyorum ama 512 yanına 1TB alırsan 2K civarı tutar. 512liği satacaksan da 500TL falan eder içindeki SSD kaliteli biraz daha pahalıya da satabilirsin r/w hızına bağlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değmez.
Ailenizi ikna etmeye çalışmanız sizin adınıza daha yararlı olur.
Diğer türlü Vatan’da bazen bazı modeller gece web’e özel indirimle uyguna satılıyor.
Bunları takip etmenizi öneririm.

@elREYdeTURQUÍA Lenovo Legion 5 11.Nesil Core i7 11600H-16Gb-1Tb Ssd-15.6inc-Rtx3060 6Gb-W11 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
İndirimli olanı almaya ikna edemedim ailemi Hepsiburada'ya güvenemediler bu bilgisayar alınır mı? Sence değer mi fiyatına

O fiyata değmez. Ayrıca ben Çiçeksepeti ve GittiGidiyor'dan bile laptop almıştım sorun çıkmadı. Satıcı puanı yüksekse sıkıntı çıkmaz. Zaten Türkiye'nin en büyük alışveriş sitesi Hepsiburada. Hiç güvenmiyorsanız cihaz gelince kargoyu videoya çekerek açarsınız, sıkıntı çıkarsa en azından ben yapmadım diye kanıtın olur.

ROG serisi güzel de o fiyata 3050 yerine biraz daha koyup 3060 alırsın. Rami 1x16 ddr5 https://www.hepsiburada.com/asus-ro...r-bilgisayar-pm-HBC00002ERGXW?magaza=Teknorya
Lenovo'nun şarjı iyi gidiyor aslında ama fan konusunda YouTube'da olumsuz bir şeye rastlamamıştım. Ayrıca tamamen farklı ve başarılı soğutma sistemi kullanıyorlar. Yine de illa kaliteli olsun uzun yıllar götürsün dersen fiyat/performans ürün almak yerine ASUS ROG serisi alınabilir. 32 GB RAM şart değil zaten günümüz oyunları için 16 GB yeterli.
aldım kullanıyorum gayet yeterli bir bilgisayae tek sıkıntım şarjı iyi gitmiyormuş 1 1.5 saate bitiyor

aldım kullanıyorum gayet yeterli bir bilgisayae tek sıkıntım şarjı iyi gitmiyormuş 1 1.5 saate bitiyor
Hayırlı olsun hocam. Güç moduna alıp işlemci kısıtlayarak ve fanları edilgen duruma getirerek yaklaşık 2 kat daha uzun pil ömrü alırsınız.

{6AAFE7E2-3367-41DB-83A3-A47E8E4AB32E}.png

Ama oyun oynarken şarja takılı kullanacaksınız zaten yoksa ekran kartı tam güç çalışamaz.

Görseldeki gibi ayarlayıp profil oluşturun, oyun oynamıyorken bu modu kullanın.

Hayırlı olsun hocam. Güç moduna alıp işlemci kısıtlayarak ve fanları edilgen duruma getirerek yaklaşık 2 kat daha uzun pil ömrü alırsınız.

Eki Görüntüle 1772497

Ama oyun oynarken şarja takılı kullanacaksınız zaten yoksa ekran kartı tam güç çalışamaz.

Görseldeki gibi ayarlayıp profil oluşturun, oyun oynamıyorken bu modu kullanın.
tamamdır çok teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı