30 bin TL'ye kadar bilgisayar önerisi

Henüz almadıysanız tam 30kda böyle bir seçenek var.

Hocam 22 bine aynı sitede Ryzen 5600 4060ti sistem var. Sizce 4600 lira farkla AM5 sisteme geçmek ya da AM4 sistemde kalmak arasındaki çıkış noktası ne olmalı? AM4 sistem alsam aradaki fiyat farkına da güzel bir 1080p monitör alsam asgari kaç sene götürür AM4 sistem?
Upgrade gibi derdiniz yoksa alabilirsiniz am4 hala iş yapıyor 4060ti ile am4 uzun süreler götürür sizi 1080pde en az 3-4 yıl am5 modelleri zaten 4070 ve üstü için garanti gibi ama 1080pdeki 5k fiyat farkını vermeye değmeyebiliyor. Tabi çıkmışken almayı zorlamak çok daha iyi hem ram hem ssd hem işlemci yükseltmesi için büyük avantaj veriyorlar. Ben sistemi sürekli geliştirmeyi sevdiğim için 4060 7500f alırdım en kötü. İleride param olduğunda 4060 satar 3080 ya da 6800 xt alırdım ikinci el. Size önerdiğim pc 30k da en iyi performans veren 7700xt hem am 5 bütçeyi zorlamak istemezseniz söyleyin başka kasa bakalım.

Hocam 22 bine aynı sitede Ryzen 5600 4060ti sistem var. Sizce 4600 lira farkla AM5 sisteme geçmek ya da AM4 sistemde kalmak arasındaki çıkış noktası ne olmalı? AM4 sistem alsam aradaki fiyat farkına da güzel bir 1080p monitör alsam asgari kaç sene götürür AM4 sistem?

5600 ve 4060 ti'lı sistem sizi uzunca bir süre götürür yine. Neredeyse bütün oyunları akıcı bir şekilde oynarsınız. Ama Bütçeniz yetiyorsa hiç düşünmeden Am5 alın. İleride yükseltmek isteyeceksiniz illa ki. Am4 serisinde seçenekleriniz az olacağı için anakartıda değişmek zorunda kalacaksınız.

Hocam güven meselesi ayrı bir şey. Siz satın alacaksınız, bizde burada öneri yapıyoruz sadece. Son karar sizde bitecek yine. İçinize hangisi sinerse onu alın.
İki kartın da ayrı bir teknolojileri var. Atıyorum motor seven adama araba sevdiremezsin mesela. Bu da onun gibi. YouTube'dan araştırın RTX ve RX kartların karşılaştırmalarına. Hangisini severseniz ona yönelin.

AMD ekran kartı isterseniz şunu alın:

NVIDIA isterseniz de:
SSD'yi 1 TB'lık Kingston modeli ile değişin ve kasayı Vento kasa ile değişin 29.000₺ olacak.

Tercih sizin artık hocam.

Hocam NVIDIA olan da işlemciyi soğuatacak bir şey yok stok fan yeter mi?

Gönül 2k monitör ister ama, 4, 5 bin civarına 2k monitör biraz zor gibi. Ne dersiniz?
Gerek yok bence hocam 1080p devam.

Henüz almadıysanız tam 30KDA böyle bir seçenek var.

Upgrade gibi derdiniz yoksa alabilirsiniz AM4 hala iş yapıyor 4060 Ti ile AM4 uzun süreler götürür sizi 1080P'de en az 3-4 yıl AM5 modelleri zaten 4070 ve üstü için garanti gibi ama 1080P'deki 5K fiyat farkını vermeye değmeyebiliyor. Tabii çıkmışken almayı zorlamak çok daha iyi hem RAM hem SSD hem işlemci yükseltmesi için büyük avantaj veriyorlar. Ben sistemi sürekli geliştirmeyi sevdiğim için 4060 7500F alırdım en kötü. İleride param olduğunda 4060 satar 3080 ya da 6800 XT alırdım ikinci el. Size önerdiğim PC 30k da en iyi performans veren 7700XT hem am 5 bütçeyi zorlamak istemezseniz söyleyin başka kasa bakalım.

Hocam hafızayı 1TB istiyorum yapınca bütçemi aşıyor

27k olursa iyi olur hem 1TB yapabilirim hem bütçemi aşmaz.

Son düzenleme:
Hocam NVIDIA olan da işlemciyi soğuatacak bir şey yok stok fan yeter mi?
Hayır maalesef. Uzun süreli kullanımda yeterli olmayacaktır. Kule tipi soğutucu almanızı öneririm. 1600₺'ye satılıyor soğutma seçeneği bölümünde. Yorumlarıda fena değil, bakabilirsiniz o modele.

@Ruindry @UnFrGvnG

Tavsiye ettiğiniz bu sistem en mantıklısı gibi duruyor. Bir de güzel 1080p monitör ile yaklaşık 35k'ya güzel bir sistem olacak gibi.

Hocam monitörlerden de hiç anlamam. Yeni bir konu açın orada daha iyi yardımcı olurlar size.
Hayırlı olsun şimdiden yeni sisteminiz.

Gerek yok bence hocam 1080p devam.

Hocam hafızayı 1TB istiyorum yapınca bütçemi aşıyor

27k olursa iyi olur hem 1TB yapabilirim hem bütçemi aşmaz.
Sonradan ssd alırsınız depolama için ana parçalardan kısmak mantıklı olmaz. Monitör için bütçe ve ayrı konu açın etiketleyin öneri yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı