30 bin TL'ye laptop önerileri

Bütçe
30.000 TL

Alurex

Femtopat
Daha fazla  
Bu ikisi arasında kaldım. AMD daha iyi özellikler bakımından ama genel olarak kullanıcı ve siz tarafından yorum istiyorum.
-(30k geçmesin bütçe maksimum 30k)
-HP markası çevremde yaygın ve sessizlik açısından çok önerildiği için onu istiyorum harici önerilerinizi varsa atın. Acer ve Lenovo HP kıyasla nasıl?
-Oyun oynamayacağım 10k Word ve PDF açan bir şeyde işimi görür ama alacakken 1TB SSD ve harici ekran kartlı bir şey alayım dedim.

Şunu alsanız her şeyi yapabilirsiniz. Hem de iki seçeneğinizden daha uygun bir opsiyon.

Bu ikisi arasında kaldım. AMD daha iyi özellikler bakımından ama genel olarak kullanıcı ve siz tarafından yorum istiyorum.
-(30k geçmesin bütçe maksimum 30k)
-HP markası çevremde yaygın ve sessizlik açısından çok önerildiği için onu istiyorum harici önerilerinizi varsa atın. Acer ve Lenovo HP kıyasla nasıl?
-Oyun oynamayacağım 10k Word ve PDF açan bir şeyde işimi görür ama alacakken 1TB SSD ve harici ekran kartlı bir şey alayım dedim.

Şunu alsanız her şeyi yapabilirsiniz. Hem de iki seçeneğinizden daha uygun bir opsiyon.

1TB ve 30k geçmemesi çok muhim ve bu attığında Ryzen 5 benimki 7

i5 12500H ve Ryzen7 7840HS arasındaki farkı açar mısın? Kullanıcı yorumları ve test sonuçlarında AMD daha ön planda ve uzun ömürlü. Senin yorumun nedir? (bende AMD kullanıcısıyım)

1TB ve 30k geçmemesi çok muhim ve bu attığında Ryzen 5 benimki 7

i5 12500H ve Ryzen7 7840HS arasındaki farkı açar mısın? Kullanıcı yorumları ve test sonuçlarında AMD daha ön planda ve uzun ömürlü. Senin yorumun nedir? (bende AMD kullanıcısıyım)

Lenovo LOQ markasının i5 12450H ve Ryzen 7 7840HS işlemcili modellerini deneme fırsatım olmuştu Ryzen 7 7840HS işlemci ile 6 oyunda yaklaşık 7-8 FPS daha yüksek almıştım Intel işlemciliye göre. Ryzen 7 7840HS'nin i5 12450H ve 12500H gibi işlemcilerden önde olduğu aşikar fakat fiyatına gelirsek Lenovo LOQ i5 12450H işlemcili olan modeli 33K iken Ryzen 7 7840HS'li modeli 38-39kları bulabiliyor. Eğer fiyatı biraz yükseltebilirim diyorsan Ryzen 7 almalısın onun dışında Ryzen 5 tavsiye etmiyorum Ryzen 5 yerine Intel i5 12450H, i5 12500H gibi işlemciler daha iyi olur. Ryzen 5 5600H gibi işlemciler artık eskidi. Fakat AMD işlemcilerinin biraz daha ısınabileceğini unutma. Ayrıca HP Victus 16'da AMD işlemcilerde limitleme var bunu Intel işlemcilerde halledebiliyorken AMD işlemcilerde şu anlık limitleme kaldırılmıyor.

Lenovo LOQ markasının i5 12450H ve Ryzen 7 7840HS işlemcili modellerini deneme fırsatım olmuştu Ryzen 7 7840HS işlemci ile 6 oyunda yaklaşık 7-8 FPS daha yüksek almıştım Intel işlemciliye göre. Ryzen 7 7840HS'nin i5 12450H ve 12500H gibi işlemcilerden önde olduğu aşikar fakat fiyatına gelirsek Lenovo LOQ i5 12450H işlemcili olan modeli 33K iken Ryzen 7 7840HS'li modeli 38-39kları bulabiliyor. Eğer fiyatı biraz yükseltebilirim diyorsan Ryzen 7 almalısın onun dışında Ryzen 5 tavsiye etmiyorum Ryzen 5 yerine Intel i5 12450H, i5 12500H gibi işlemciler daha iyi olur. Ryzen 5 5600H gibi işlemciler artık eskidi. Fakat AMD işlemcilerinin biraz daha ısınabileceğini unutma. Ayrıca HP Victus 16'da AMD işlemcilerde limitleme var bunu Intel işlemcilerde halledebiliyorken AMD işlemcilerde şu anlık limitleme kaldırılmıyor.

Peki benim attigim 2 urunden Ryzen7 olan guncel 30k bütçe ile genel olarak nasıl?
Tabii ki de daha iyisi vardir ama direk almak istiyorum.
-Ve islemci nesline bakıldığında Ryzen7 8.nesil - i5 olan 12.nesil. Arasındaki fark AMD olmasıylamı alakalı yoksa bayağı kotu mu?

Limit LOQ'da da var, ayrıca LOQ'un bu bütçedeki ürünlerinin panellerinde ghosting var.

Burada daha ucuz.

Son düzenleme:
Yanlış bilgi
Bir dönem ben de çok araştırma yaptım. Oyun oynamayacağınız için RTX3050 yeterli. Şahsen benim gördüğüm Ryzen 7 işlemcili 30k bandında en ucuz laptopu aşağıya bıraktım.

Bunun dışında dediğim gibi üstteki attığım Acer Nitro 5'i veya Lenovo LOQ'un Intel işlemcili (i5 12450H RTX 4060) versiyonunu 31-32K ya bulabilirsin. Lenovo LOQ daha serin çalışıyor ama hoparlörü kötü diyorlar bende fark ettim fakat hoparlörde kullanan çok olmaz diye düşünüyorum. Bil istiyorum hoparlörden sesler biraz bozuk çıkıyor ses uygulamalarıyla ayar yapıp düzeltebilirsin belki ama uğraşmak istemiyorum dersen direkt hp victus 16 alabilirsin.

Hp victus limitlemesi ve lenovo loq'un hoparlörü aklına takıldıysa eğer hiç düşünmeden bu laptobu alabilirsin. https://www.akakce.com/laptop-noteb...i-15-6-full-hd-notebook-fiyati,517019352.html

Peki benim attigim 2 urunden Ryzen7 olan guncel 30k bütçe ile genel olarak nasıl?
Tabii ki de daha iyisi vardir ama direk almak istiyorum.
-Ve islemci nesline bakıldığında Ryzen7 8.nesil - i5 olan 12.nesil. Arasındaki fark AMD olmasıylamı alakalı yoksa bayağı kotu mu?

Ryzen 7 daha işini görür. İşlemci nesli iki marka da da farklı yani birbirileriyle bağlantıları yok fakat şöyle düşünebilirsin, i5 12450H işlemcisinin Ryzen de karşılığı Ryzen 7 7840HS işlemcisi olarak düşünebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 daha işini görür. İşlemci nesli iki marka da da farklı yani birbirileriyle bağlantıları yok fakat şöyle düşünebilirsin i5 12450H işlemcisinin Ryzen de karşılığı Ryzen 7 7840HS işlemcisi olarak düşünebilirsin.

12450H'ı ikiye katlıyor 7840HS, nasıl denk :D?

Yeni konular

Geri
Yukarı