30 GB'lık bir SSD için hangi işletim sistemini kurmalıyım?

Metin 2 ve LOL oynuyorum ve Discord kunlanıyorum.
Eğer oyunlar ve sürücüler Windows Server destekliyorsa, Windows Server 2019 Standard Core önerebilirim. Ama kuruluma başlamadan önce programların setup dosyalarını bir yere yedeklemek lazım. Çünkü Windows Server Core hafif olmasına rağmen ilk açılışta sadece komut istemi gelecektir. "Notepad" yazarak oradan setup dosyalarına erişebilirsin. Ama oyunların Linux desteklediğinden şüpheliyim. :)

İçerisinde Windows 10 Home Single Language yüklü gelen ve 32 GB eMMC depolama birimine sahip bir 2 in 1 laptopum var. Windows'un kendisine ilaveten bazı temel programlar (ofis, yaratıcı, video oynatıcı gibi) için yeterli geliyor. Ancak versiyon güncellemesi geldiğinde diskte sadece Windows yüklü olarak kalsa bile yeterli alan olmadığı için versiyon güncellemesi yapılamıyor. Harici bir aygıta Windows yükseltme aracı kurularak güncelleme yapılabiliyormuş ama bende sorun olmuştu.

Demek istediğim, aşağı yukarı 32 GB bir alan Windows 10 için tam anlamıyla yeterli değil. Söylediğin uygulamaları düşünürsek Windows'a mecbursun gibi duruyor. Belki Windows 8.1 olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı