30 Mbps internet hızıyla Epic Games'te 1MB/s indirme hızı alıyorum

MuTe06

Femtopat
Daha fazla  
Superonline kullanıyorum Ethernet kablosu ile bağlanıyorum internet hızım 30Mbps, olması gerektiği gibi, bir şey indirirken yaklaşık 3.75 MB/s hız almam gerekirken (hadi sunucular falan yavaş olsun 3MB/s olsun) ben Steam'den, Epic Games'ten veya Origins'ten bir şey indirirken 1 ile 1.8 arası hız alıyorum. Görev yöneticisinde Epic Games'in(veya Steam) sadece 15 Mbps hız kullandığı gözüküyor (interneti kullanan başka program yokken) 15 Mbps'de zaten 1.8 mb/s'ye denk geliyor yani benim indirirken aldığım yaklaşık hız. Herhangi bir kısıtlayıcı ayar açık değil. Nasıl almam gereken hızı alırım yardımcı olur musunuz? (Steam'de Almanya sunucularını da denedim aynı sonuç)

Dosya Ekleri

• Epic games.png
    Epic games.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 109
  • Görev Yöneticisi.png
    Görev Yöneticisi.png
    12 KB · Görüntüleme: 108
  • Speedtest.png
    Speedtest.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 96
Bazen değil sürekli böyle hiç 3mb/s hız alamadım

Dosya Ekleri

• windows ayarlar.png
    windows ayarlar.png
    13,8 KB · Görüntüleme: 68
  • Steam ayarlar.png
    Steam ayarlar.png
    18 KB · Görüntüleme: 91
Steam orgin Epic gibi platformların anlık kullanımları görev yöneticisinden baktığınız gibi değil.
Biraz kafa karıştırıcı bir durum bu gibi platformlar çökmeler yaşamamak için indirme hızını sabitliyor. Mesela aynı durum Chrome'da da var IDM kullanarak 35Mbps internetle 10 15 dakikaya 1 GB dosya indirebiliyoruz. Fakat Chrome üzerinden denesek 1 saat 1.30 saat kadar sürebiliyor. Açıkçası sizle ilgili bir durum değil canınızı sıkmayın. İyi oyunlar iyi eğelenceler.

Tamam kısıtladıklarını biliyorum zaten 30mbps 3.75 mb/s 'ye denk geliyor kısıtladılar , sunucu kötü falan hadi 2.5mb/s versinler ama mesela şuan indirme devam ediyor 900kb/s lerde 1mb/s lerde geziniyor. Diğer insanlarda 30mbps hızla benden daha yüksek indirme hızı alıyorlar o yüzden bir sorun olduğunu düşünüyorum

Geri
Yukarı