300.000 TL’ye kadar araba önerisi

MeinWein

Hectopat
Merhaba arkadaslar, 19 yasinda bir universite ogrencisiyim cok nadir de olsa ailemi tasiyacagim onun disinda full okula gidip gelmek icin kullanacagim bir arac bakiyorum. %90 kendim kullanacagim tek ben binecegim.

Simdiye kadar ilgimi ceken arac Peugeot RCZ oldu gorunusu cok guzel 300.000e yakin olanlarindan almak istiyorum ama cok mantikli degil diyorlar. Sonucta benim de ilk aracim olacagi icin keyiften cok mantikla almak istiyorum. Mantikli onerilerinizi bekliyorum.

Yakıt fiyatlarının uçtuğu şu günlerde hybrid ya da elektrikli bir araç bakmanızı öneririm. Lakin bütçe yeter mi onu bilemeyeceğim.

Merhaba arkadaşlar, 19 yasinda bir universite ogrencisiyim cok nadir de olsa ailemi tasiyacagim onun disinda Full okula gidip gelmek icin kullanacagim bir arac bakiyorum. %90 kendim kullanacagim tek ben binecegim.

Simdiye kadar ilgimi ceken arac Peugeot rcz oldu gorunusu cok guzel 300.000e yakin olanlarindan almak istiyorum ama cok mantikli degil diyorlar. Sonucta benim de ilk aracim olacagi icin keyiften cok mantikla almak istiyorum. Mantikli onerilerinizi bekliyorum.

Hocam istekleriniz önemli kriterlerinizi belirtirseniz önerebiliriz.

RCZ güzel görünür ama sorunu çoktur öğrenciye gelecek araba değil bence. Dizel düşünürseniz Kia Ceed derim ama bence LPG+benzin öğrenci için daha iyi tabii durumunuzu bilmiyorum. Benzin+LPG olarak Opel Astra 1.4T modeline bakabilirsiniz hem Sport paketi güzel duruyor. Bu fiyatlara kaldı mı bilmiyorum ama Giulietta bulursanız güzel olabilir 1.4TB motoru LPG uyumlu diye biliyorum.

Yakıt fiyatlarının uçtuğu şu günlerde hybrid ya da elektrikli bir araç bakmanızı öneririm. Lakin bütçe yeter mi onu bilemeyeceğim.
Yakit masrafi gunde 25-30km yol yapacagim aylik 2k gecmezse sorun olmaz.
Hocam istekleriniz önemli kriterlerinizi belirtirseniz önerebiliriz.
Dedigim gibi ogrenciyim okula gidip gelecegim modeli 2010 uzeri olursa guzel olur yakiti ustte belirttigim gibi onun disinda baska kriter yok ama hatchback olmazsa guzel olur.
RCZ güzel görünür ama sorunu çoktur öğrenciye gelecek araba değil bence. Dizel düşünürseniz Kia Ceed derim ama bence LPG+benzin öğrenci için daha iyi tabii durumunuzu bilmiyorum. Benzin+LPG olarak Opel Astra 1.4T modeline bakabilirsiniz hem Sport paketi güzel duruyor. Bu fiyatlara kaldı mı bilmiyorum ama Giulietta bulursanız güzel olabilir 1.4TB motoru LPG uyumlu diye biliyorum.
Tesekkurler. Bakayim onlara. Yakit ustte dedigim gibi aylik 2kya kadar okayim gunluk 30km yol yaparim maks

Aylık 750 km yol yapsanız güncel benzin fiyatıyla (27.30) ortalama tüketimi 9 litreden düşünürsek yaklaşık 1850 TL falan yapıyor. Güncel LPG fiyatı (12.20) üzerinden tüketime LPG gereği 2 litre daha eklersek 750 km yolun maliyeti yaklaşık 1000 TL yapıyor. Bence LPG'li turbolu bir araç düşünün. Astra'da mantıklı oluyor bu durumda tabii temizi bulunursa.

Yeni konular

Geri
Yukarı