300-400 bin TL araba önerisi

Nicodoz

Hectopat
Ehliyeti yeni aldım sayılır aslında 1 yıl önce aldımda araba sürme deneyimim pek olmadı.
300-400 bin TL civarında alabileceğim 2.el araba önerileriniz nelerdir?
En önemli 2 önceliğim az yakması ve yarı otomatik veya otomatik vites olması.
Önerilerinizi bekliyorum.

Renault / Megane / 1.5 dCi / Touch / HŞ MOTORS'DAN 2017 1.5 DCI OTOMATİK TOUCH YET.SER.BAKIMLI 129KM! sahibinden.comda - 975653668

Son düzenleme:
Ben 1.5 Megane DCI tercih ederdim yukarıda atılanlar arasında. Hem az yakar hem çok sorun çıkarmaz hem de rakiplerine göre premium bir görüntüsü var. Hele bir de o multimedyasını Tesla ekran ile değiştirdiniz mi çok güzel durur.

Kendi önerim ise HB isterseniz Kia Ceed, Astra DSG'ye güveniyorsanız Leon, Golf sedan isterseniz az hasar kayıtlı 1.6 dizel İnsignia, Focus bulunabilir. Tabii bu arabayı kendiniz daha çok gidiş geliş için mi, ailenizle beraber mi, arada sırada hız yapayım üzmesin tarzı detaylar verirseniz daha iyi öneriler gelir.

Ya bence, 300.000 e gerek yok, bir şahin al keyfe bak.
Screenshot_2022-06-01-23-17-10.jpeg

Mazda tavsiye ederim. 4-5 yıldır 2006 Mazda 3 kullanıyoruz belli bir iki kronik sıkıntısı var ama düzgün kullandıktan sonra masraf çıkarmayan yağını suyunu kontrol et vaktinde bakımını yaptır ve sorunsuz kullan tipi bir araç. Sizin bütçeniz civarında 3 serisi 1.5 skyaktiv G'ler var onun dışında 2012 civarı Mazda 6'da düşünebilirsiniz.

Bu araç iyi gibi fakat fiyat pek makul gelmedi. Ucuz gibi, plaka sorgulaması yapabilirsiniz.

Hocam 100 bin üstünde, hatta mümkünse 70 bin üstünde araba almayın. 100 bin üstünde motor sorun çıkarır.

Tekrar merhaba hocam😄
100 bin üstüne araba almamak heleki bu fiyat da saçma gibi. Günümüzdeki arabalar yüksek km de sorun çıkartacak araçlar değil. Arkadaş genç tabi düşük km her bakımdan iyi fakat aracın heyecanını alması gerektiğini düşünüyorum. 1.4 i20 o fiyat verilecek bir araç değil.

Geri
Yukarı