300-400 TL ekran kartı ve RAM önerisi

4 var sende galiba. Bir tane daha aynı RAM'den al geç bence. 8 yeter sana oynayacağın oyun belli. Boşa masraf etme.

Doğrudur
RAM'in marka modelini kolaylık ile nasıl öğrenebilirim? Sitede yazıyor gördüm fakat tam anlamadım. Windows'ta sistem özelliklerinden öğreniliyor mu?

PUBG değil de PUBG Lite oynayacağım. O yüzden ekran kartı GTX 750 Ti kadar iyi olmasına gerek yok. R7 240'ı önceden de duymuştum onu almayı düşünüyorum. RAM'e gelirsekte yine bir öneriniz var mı (Marka olarak) arkadaşlar? Bütçe yine aynı gereksinime göre artırılabilir.
R7 240'a 300 TL bayılacağına ondan kat kat performanslı 750 TI'a 100 TL daha ver. Gerekirse RAM'i sonra al da R7 240 alma.

Ayrıca bahsi geçen bilgisayarın eski bir model olduğu düşünülürse aynı RAM'den bulması zor olacaktır.
Gene de senin önce RAM'in özelliklerini söylemen gerekiyor.
CPU-Z programı ile öğrenebilirsin. Model numarasını atman yararlı olacaktır.

Şöyle.
R7 240'a 300 TL bayılacağına ondan kat kat performanslı 750 TI'a 100 TL daha ver. Gerekirse RAM'i sonra al da R7 240 alma.

Ayrıca bahsi geçen bilgisayarın eski bir model olduğu düşünülürse aynı RAM'den bulması zor olacaktır.
Gene de senin önce RAM'in özelliklerini söylemen gerekiyor.
CPU-Z programı ile öğrenebilirsin. Model numarasını atman yararlı olacaktır.
210 tl ucuz geldi 😅
Hocam orada mısın 😅😅

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16,9 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
4 GB 1600 MHZ CL11 1.5V RAM kullanıyorsunuz. Kullandığınız RAM :

Ve tıpkı söylediğim gibi bu RAM'i muhtemelen bulamazsınız.
Bulamazsanız tavsiyem gene aynı özellikte (1600 MHZ, CL11, ve 1.5V) 4 GB RAM almanız yönünde olacaktır.
Çoğunlukla farklı özellikteki RAM'ler sorun çıkarmıyor ancak eğer gerçekten şansızsanız nadir de olsa takılan iki RAM uyumluluk göstermeyebiliyor. Bu yüzden yukarıda yazdığım aynı özellikte Adata, Crucial, Corsair, Kingston marka bir RAM almanız yararınıza olur.
Ekstra olarak 1600 MHZ olması daha da iyi olur çünkü daha düşük frekanslı bir RAM almanız durumunda yüksek frekanslı olan düşük frekanslı olan ile aynı frekansta çalışacaktır. Yani örneğin bir RAM'iniz 1600 MHZ bir RAM'iniz ise 1333 ise ikisi de 1333'de çalışır. Bu yüzden aynı frekanslı olmasına özen gösterin.

1600 MHZ 1.5V ve CL10. CL11'den daha iyi elbette ancak aynı olması daha iyi olur muhtemel bir uyum sorunu yaşamamanız için. Gene de ben sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Farklı RAM'ler için araştırma yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı