300-500 TL arası Gamepad önerisi

anilyararli12

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktaki gibi 300-500 TL arası 500'ün üstüne çıkamam fakat bu arada güzel bir PC ile uyumlu gamepad bakıyorum. PlayStation koluna çok alışığım fakat DualShock uygun bulamadım bulduysamda geneli çakma uzun ömürlü olmuyor. Logitech F710 baktım oda çok pahalı geldi hedefim oydu aslında, Türkiye'de hayat zor kısacası.
Xbox 360 Kol Gamepad Joystick Kablolu Fiyatı, Yorumları - Trendyol Bu alınabilir mi? FIFA'da adamı kontrol ederken soldaki yuvarlaktan mı hareket ettiriliyor? Xbox'la neredeyse hiç alakam olmadı çünkü ve genelde PC oyunları Xbox'a göre ayarlanmış oluyor.

Kontrolcülerde sağ taraftaki tuşların simgeleri hariç pek bir şey değişmiyor. Benzer şekilde karakteri hareket ettiriyorsunuz. Ama belirteyim bu kontrolcü çakma. Yani oyunun algılamama sorunu olabilir. Steam üzerinde bu kontrolcüler için sürücü var ama her oyunda takınca algılamayacağının garantisini verebilirim. Benim elimdeki orijinal 9. nesil kontrolcüyü bile çoğu eski oyun algılamıyor. FIFA tarafında da garip kontrolcü sorunları var.

Bu arada size Trust önerecektim ama onun da fiyatları 1000 ₺ civarına çıkmış. Amazon üzerinde 660 ₺ vardı ama yurt dışından geldiğindne fiyatı sepette 1000 ₺ oluyor. Logitech falan yerine Trust öneririm. Logitech hem eski hem de o fiyatı hak etmiyor bence. Trust çok daha iyi bir kontrolcü.

Fason üretim ürünlerde kronik sorunlu olanlar, kalitesiz veya ölü bölgesi iş görür olanları da var. Maalesef ülkemizde bu ürünleri test edip, detaylı video çeken bir YT kanalı yok. Genellikle sponsorluk üzerinden veya bilgisiz kullanıcı aldığı ürünü, bakın taktım çalışıyor tadında paylaşıyor. Satın aldıktan sonra ölü bölge testi vb. yapan yok yani.

Yues bu kontrolcülere kılıf vb. satan bir firma. Direkt orijinal gibi gösterilmeyip satıyor. Attığınız ürünü kupon ile 298 alıyorsunuz ama iade edilmiş, kullanılmış ürün gönderme ihtimalleri de var. Açıkcası ben Trendyol, Hepsiburada gibi yerlerden teknolojik ürün almaktan çekiniyorum. Aşağıdaki satıcı Gizala güvenilir. Türkiye'de Nintendo tarafında oyun, konsol vb. satıyor.

Gizala satıyor diye eklemedim. Bu fiyat civarına benzer çakma ürünlerinden farklı olduğundan bunu da ekledim. Rampage vb. firmaların da buna benzer ürünleri 600-800 ₺ civarına satılıyor. Elbette hepsi fason üretim ama Çinliler bunların da iyi versiyonlarını yapıyorlar. Gerçi en iyilerini bu firmalara satmıyorlar, kendileri satışını yapıyorlar.

Rampage aralarında fason üretim diğer ürünlere benzemeyen tek fason üretim ürünü bu. Yorumlara ve soru, cevap kısmına baktım. Bilgisayar için uyumlu yazmışlar. Ama ekstra olarak Bluetooth istiyor veya adaptörü almanız gerekiyor. Veya kablo destekliyor gibi duruyor. Kablo ile kullanıp ileride Bluetooth da alınabilir.

Veya Dualshock çakmalarına da bakılabilir. Bu ürünler ülkemizde çok satın alındığından kullanıcı yorumu fazla. En azından daha emin bir şekilde alırsınız. Yine Rampage gibi kablo ile bağlayıp, harici bir uygulama ile tanıtabilirsiniz.

Bu arada tüm bu kontrolcüler için sürücü gerekiyor. Xbox'da takınca algılıyor ve oyunda ayar yapmak gerekiyor. Sürücü için ise bağlantıdaki yazılımlardan biri iş görür. Genellikle güncel fason üretimlerin input desteği var ama sorun yaşarsanız aşağıdaki harici yazılımlara ihtiyaç duyuyorlar.

Geri
Yukarı