300-550 TL Oyuncu kulaklığı önerisi

eL orfaNato

Hectopat
Öncelikle 29 Kasım Black Friday geliyor, sizce beklemeli miyim bunu sorayım, eğer fiyatlar gerçekten farkedecekse bekleyeceğim? Yine de önerilerinizi bekliyorum ki şimdiden model kararlaştırması yapmam lazım.
Bütçemi yukarda belirttim, 300-550 TL aralığında bir oyuncu kulaklığı önerisi bekliyorum. Uzun bir süredir mikrofonsuz bir kulaklık kullanıyorum, 3 kez farklı markalar sipariş etsemde iade ettim, 2 tanesi Rampage 1 tanesi de Gamepower'di ve maximum bütçem 300 TL idi ama hiçbir şekilde hoşuma gitmediler. O yüzden bu aralıkta kulaklıklardan tatmin olamadığım için bütçemi arttırmaya karar verdim.
Zevkine CS GO, CS 1.6 ve LOL gibi oyunları oynuyorum, aslında standarda yakın bir kulaklık bile yeter. Ama uzun süredir hasarlı bir kulaklık kullanıyorum, almışken standartlarda olsun ya da beni tatmin etsin istiyorum. Kendim müzikle uğraşıyorum şarkı söylüyorum, bunun da etkisi olmakla birlikte benim için sesin canlılığı, orijinalliği, baslarının tizlerinin "standart" kalitede olması, kulakları sanki hoparlöre (ses kolonuna) dayamış hissi vermemesi, gereksiz ağır olmaması, mikrofonun sesi inceltmemesi ya da bardağa konuşuyor hissi vermemesi yeterli :D Belirteyim yüksek kalite, harika bir şey asla beklemiyorum, bahsettiğim detayların standartta ya da standart beklentiden bir tık fazla memnuniyet sağlaması yeterli.
Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üzerinde olan ses kartına güveniyorsanız Cooler Master MH751 modeline bakabilirsiniz.

Biraz bütçeyi aşıyor Cooler Master MH751 Stereo Profesyonel Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı | ITOPYA

11.11 ile uygun fiyatı alınabilir Cooler Master Mh751 Stereo Profesyonel Mikrofonlu Kulaklık - n11.com

Ses kartlı ve bütçeyi çok aşmak istemiyorum derseniz Corsair HS60 bakabilirsiniz.

Ben ses kartından vs pek anlamıyorum açıkçası. Anakartım eski sayılır, buna nasıl bakabilirim? Kulaklık alırken ses kartlı/ses kartsız vs bende ki ses kartıyla bağdaştırıp nelere dikkat etmem gerekir?
Bu arada baktım kulaklığa özellikleri iyi duruyor ama 550 TL'ye kadar bütçe ayırdıktan sonra daha bilindik bir marka almayı düşünüyorum.

Anakartın modeli nedir?
Ses kartlı olarak Corsair HS60 işini görür ve bilindik bir marka neden öyle dedin ki?

Ayrıca Asus TUF H5 bakabilirsin ses kartlı olarak.

Gigabyte 880gm usb3 anakart modelim. Bilindiklik konusu biraz benim düşüncem ve önyargımla alakalı. Misal babamın mesleği ayakkabıcı, bana malzeme olarak Nike ve Adidas'tan çok daha kaliteli olduğunu söylediği marka ya da yapım malzemesi sayıyor, hem sağlık hem sağlamlık açısından, ama genel anlamda bilinmiyorlar. Şimdi baktım Asus kulaklığı için mikrofonu yönde çok fazla olumsuz yorum varmış. Bu arada Corsair Hs60 gayet iyi gözüküyor :D Bu arada 7.1 özellikleri de gerçek mi? Bu konuda da epey yazı okudum kulaklıklar da pekte fark etmiyor ya da kulaklıklar da bunu sağlayamazlar sadece pazarlama tekniği diye çok kişi var.

Corsair ve Cooler Master bilinmedik marka 😀

Anakart üzerinde olan ses kartından bahsediyorum bende çok iyi bilmiyorum ses kartlarını ama ALC 1220, 1150 gibi bir ses kartı varsa kesinlikle Cooler Master MH751 alın.

Benim karşılaştığım kullanıcı kitlelerine nazaran daha az rastladığım bir kitleye sahip bu marka. Yine bu yorumum içinde yukarda bir örnek vermiştim meslekle alakalı :) Benim düşüncem diyeyim en azından :D Cooler Master MH751 da gayet iyi gözüküyor, bunu da not ettim.
Ses kartınız iyiyse HyperX Cloud Silver alın. Eğer iyi değilse HS60 almanızı tavsiye ederim.

Cloud 2 ile 7.1 farkı varmış sanırım, benim kafama da yatıyor bu, detaylıca bir araştırıcam kutu açmadan başlayan tanıtım videolarıyla. Kullandınız mı hiç?

Ben satıyorum kulaklık Arctis 3 hb’den alınmıştır garantisi mevcuttur

2. el almayı şuan düşünmüyorum ama yine de teşekkürler.
İndirimlere göz attım, ne dersiniz fiyatlar için?

469 TL

389 TL

328 TL

449 TL

379 TL

499 TL

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı