300 TL Bilgisayar kasa tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Z11 için kötü bir durum var. Ekran kartı boşluğu az.
Arkadaş nasıl bir kart takacağını söylemiş mi de böyle bir atıfta bulundunuz :sıkıldım: . Et kesme tahtası falan takmayacaksa sıkıntı olmaz :) . Ayrıca birçok kartı içine alabilir, iç ölçüsü hazır olarak ölçülmüş resimler bolca var bir bakın.

29 cm yer var. R9 290x tri-x alsa takamayacak. Buda bir eksidir. Kasa bir kez alınır her zaman değiştirilmez. Burada bir eksik söz konusu ve Bu konuda atar yaparken kaynağın olsun. Bu arada tek örnek yetmez. R9 280x vapor-x içine yine sığmıyor. R9 270x toxic yine sığmıyor. Bu kartlarda ulaşılabilen iyi soğutmalı kartlar. Bu eksi varken ve kasaya alternetif varken alınmaz.

ismail147 senli benli konuşuyorsak daha samimi olayım :) . Seni kaynağa boğacağım şimdi :) . Ben demiyorum onu alsın bunu alsın. Bana göre bir oyuncu kasası, ( oyuncu kasası diyorum ) gösterişli, ihtişamlı, albenisi olan bir görünümü olmalı. Sadelikten yana değilim oyuncu kasalarında. Bu yüzden Zalman Z11' i önerdim çünkü gözü doyurabilen bir kasa. Yine eksik konuşmuşsun çünkü arkadaşımız hangi model ekran kartı takacağını belirtmemiş. R9 290 şeklinde 3 fanlı bir ekran kartı takmadığı sürece her türlü ekran kartı rahatlıkta sığabilir. Akrilik camlı kapağa ekran kartı biraz yakın durabilir fakat bunun bir zararı yoktur. Şimdi sana bol bol kaynak atayım, iyice oku aydınlan biraz ;) .
Bu kaynakta bu kasanın tam olarak ölçüleriyle beraber incelenmiş makalesini göreceksiniz. Yan boyu 29cm olarak göze çarpıyordur.
Kaynak 1: Zalman Z11 Plus HF1 Mid Tower Case at Memory Express
Burada da Nvidia GTX 780Ti' ın boyundan bahsediyor. Ve bu karttan dev ekran kartı olarak söz ediliyor. Zaten birçok kartın boyu bundan yukarıda değildir. R9 290 gibi 3 fanlılar hariç.
Kaynak 2: Nvidia GeForce GTX 780 Ti - İnceleme (Sayfa 2)
- CHIP Online

Bu kaynak Technopat.net/sosyal' den dir. Konuya iyice bakın 2 kartında boyundan bahsedilmiş, bir forum üyesi de bizzat belirtmiş boyunu. R9 290 310mm olduğunu söylemiştir. Zalman Z11' e ekstra bir montajla R9 290' da sığdırılabilir fakat buna gerek yok.
Kaynak 3: R9 290 veya GTX 780 ? | Sayfa 2
Bu kaynakları üst üste iyice okuyun sonra yazımı okumaya devam edin... Okuyup geldiğinizi var sayıyorum :) . Daha bilgili biri oldunuz artık, şimdi benim Zalman Z11 Plus önermemdeki gayeyi başta da söyledim. Süslü, gösterişli bir kasadır. Sadeliği seven biriyse konuyu açan arkadaşımız o zaman da Corsair Obsidian Serisi 450D MidT ATX' i önerebilirim. Zalman Z11 Plus' dan daha kolay montaj sağlayan daha pratik bir kullanım sağlayabilecek bir kasadır. Ama ben oyun bilgisayarlarında dışarıdan bakıldığında gösteriş severim o yüzden Z11 Plus' u önerdim. Bunlar da bir bilgi işte :) . Bana 1 cevap yazdınız 10 yeni bilgi öğrendiniz, keşke bende böyle kolayca yeni bilgiler öğrenebilsem :). İyi forumlar kolay gelsin.. NewComputer.

Eklemek istiyorum şu kasanın içinde kullanılan parçaların ebatlarına bakın. Ve kasanın ihtişamına, güzelliğine..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende sade kasa alsın demiyorum ama sen halen dış görünüş diyorsun. Bir kasanın dış görünüşü iyi diye para verip sonradan Ekran kartı aldığında "sığmadı olmaz bu ne biçim kasa keşke görünüşe bakıp almasaydım da kullanışlı alsaydım" demesinden iyidir. Birde bana bilmişlik taslama. Bu kasa tam vidasız montaj sağlıyor mu? Arka taraftaki ekran kartının takıldığı yerler. Çıkarılıp takılabilen tip mi, yoksa kırdıktan sonra bir daha takılamayan mı? Harddisk yuvaları modern kasalarda olan gibi kızağa sahip mi? Süs için oluşturulmuş gereksiz şişkinlik yer sıkıntısı çıkarıyor mu? Anakart takılma yerinin altında bırakılan boşluk kablo yönetimi ne kadar kötü etkiliyor. Gereksiz bırakılmış 5.25 sürücü yuvaları ne fayda katıyor. Bana eksik yazdın diyorsun ama kasanın eksilerini bırakıp sadece görünüşü övüyorsun. Burada zoraki sığdırmaktan bahsetmişsin. Neden işi zora sokayım. Neden modern kasalar varken Görünüşü için bir kasaya boş yere para saçayım. Bu kasa bu para oma birde güç kaynağı takınca kaç para olacak. Buraya gelip bilmişlik taslama. Sen git istiyorsan al sonra iki gün sonra iyi bir ekran kartı aldığında yat ağla kalk ağla. kasa seçiminde işlevsellik her zaman öndedir. İsteyen istediğini alır. Konu çözüldüğüne göre kilit.

Bende sade kasa alsın demiyorum ama sen halen dış görünüş diyorsun. Bir kasanın dış görünüşü iyi diye para verip sonradan Ekran kartı aldığında "sığmadı olmaz bu ne biçim kasa keşke görünüşe bakıp almasaydım da kullanışlı alsaydım" demesinden iyidir. Birde bana bilmişlik taslama. Bu kasa tam vidasız montaj sağlıyor mu? Arka taraftaki ekran kartının takıldığı yerler. Çıkarılıp takılabilen tip mi, yoksa kırdıktan sonra bir daha takılamayan mı? Harddisk yuvaları modern kasalarda olan gibi kızağa sahip mi? Süs için oluşturulmuş gereksiz şişkinlik yer sıkıntısı çıkarıyor mu? Anakart takılma yerinin altında bırakılan boşluk kablo yönetimi ne kadar kötü etkiliyor. Gereksiz bırakılmış 5.25 sürücü yuvaları ne fayda katıyor. Bana eksik yazdın diyorsun ama kasanın eksilerini bırakıp sadece görünüşü övüyorsun. Burada zoraki sığdırmaktan bahsetmişsin. Neden işi zora sokayım. Neden modern kasalar varken Görünüşü için bir kasaya boş yere para saçayım. Bu kasa bu para oma birde güç kaynağı takınca kaç para olacak. Buraya gelip bilmişlik taslama. Sen git istiyorsan al sonra iki gün sonra iyi bir ekran kartı aldığında yat ağla kalk ağla. kasa seçiminde işlevsellik her zaman öndedir. İsteyen istediğini alır. Konu çözüldüğüne göre kilit.
Arkadaşım benim yazdığım yazıyı sana 2 kere oku demiştim :) . Sözümü dinlemediğin için yarım yamalak anlayıp kendi kendine konu kilitlemeye çalışmışsın :sıkıldım:. Ben sana 3 kaynak attım 3 :) . Zalman Z11 Plus' ın Corsair 450D' ye göre daha zor şekilde montaj yapıldığını, benim gibi görünüm meraklısı biri değilse arkadaşımız o tarz kasalara da yönelebileceğini söyledim. Zalman Z11+' a R9 290 ve onun gibi 3 fanlı ekran kartları hariç tüm ekran kartları sığabiliyor (29cm) . R9 alacaksa arkadaş başka bir kasaya yönelebilir. Zevkler değişebilir ve saygı duyulmalıdır. Zalman Z11 Plus gayet gösterişli bir kasadır ve ben montajı zor demedim, Corsair 450D' ye göre daha zordur. 3 kaynak attım sayfayı açıp kapayacağınıza baksaydınız biraz :kus:. Ben kasada gösteriş sevenlerdenim. Arkadaşımız da benim gibiyse alsın Zalman Z11+' ı baksın yoluna :) . Fiyatı da ucuzdur. Ama sadelik, daha pratik montaj ve basitlik arıyorsa Corsair 450D gibi kasalara yönelebilir zira o kasalarda çok kalitelidir. Lütfen bana bu kadar yazdıktan sonra beni anlamadığını söyleme :( .İsteyen istediği gibi yapabilir zevkler ayrıdır. Ben sana kasa önermedim aklında bulunsun zeki arkadaşım.. Kolay gelsin..

Arkadaşım benim yazdığım yazıyı sana 2 kere oku demiştim :) . Sözümü dinlemediğin için yarım yamalak anlayıp kendi kendine konu kilitlemeye çalışmışsın :sıkıldım:. Ben sana 3 kaynak attım 3 :) . Zalman Z11 Plus' ın Corsair 450D' ye göre daha zor şekilde montaj yapıldığını, benim gibi görünüm meraklısı biri değilse arkadaşımız o tarz kasalara da yönelebileceğini söyledim. Zalman Z11+' a R9 290 ve onun gibi 3 fanlı ekran kartları hariç tüm ekran kartları sığabiliyor (29cm) . R9 alacaksa arkadaş başka bir kasaya yönelebilir. Zevkler değişebilir ve saygı duyulmalıdır. Zalman Z11 Plus gayet gösterişli bir kasadır ve ben montajı zor demedim, Corsair 450D' ye göre daha zordur. 3 kaynak attım sayfayı açıp kapayacağınıza baksaydınız biraz :kus:. Ben kasada gösteriş sevenlerdenim. Arkadaşımız da benim gibiyse alsın Zalman Z11+' ı baksın yoluna :) . Fiyatı da ucuzdur. Ama sadelik, daha pratik montaj ve basitlik arıyorsa Corsair 450D gibi kasalara yönelebilir zira o kasalarda çok kalitelidir. Lütfen bana bu kadar yazdıktan sonra beni anlamadığını söyleme :( .İsteyen istediği gibi yapabilir zevkler ayrıdır. Ben sana kasa önermedim aklında bulunsun zeki arkadaşım.. Kolay gelsin..
Burada ben diyorum işlevsellik sen diyorsun. Daha iyisi varken bunu al. Ben senin gibi geri kafalılara laf anlatmakla uğraşamam. Nedeni belli sen imza'na yazmışsın. Ben konu kilitlensin diye konu kilit yazmadım. Sen çeneni kapat diye yazdım. Burada ben sana eksilerini yazıyorum. Ben bana görünüşü övüyorsun. Görüş istiyorsa zalman z3 plus alsın. Hem işlevsel hem iyi gözüküyor. Sen görünüşü için öner. Ben işlevsel olduğu için önereyim. Buda bir gerçek 300r bile z11 modelinden üstün.

Burada ben diyorum işlevsellik sen diyorsun. Daha iyisi varken bunu al. Ben senin gibi geri kafalılara laf anlatmakla uğraşamam. Nedeni belli sen imza'na yazmışsın. Ben konu kilitlensin diye konu kilit yazmadım. Sen çeneni kapat diye yazdım. Burada ben sana eksilerini yazıyorum. Ben bana görünüşü övüyorsun. Görüş istiyorsa zalman z3 plus alsın. Hem işlevsel hem iyi gözüküyor. Sen görünüşü için öner. Ben işlevsel olduğu için önereyim. Buda bir gerçek 300r bile z11 modelinden üstün.
Öncelikle bana karşı hitap şekline dikkat et canımı sıkma benim :) . Sana karşı kötü bir kelime kullanmadım sen hafif hafif birşeyler yazmışsın hoş değil kırmayalım birbirimizi ;) . Onu bunu yazıp durma boş yere. Ben Zalman Z11+' ı öneririm sen git Cosmos' u öner. Ne seni alakadar eder ne beni. Aslında ben severim böyle tartışmaları da senin kültür seviyen tartışmayı çirkeflik tarzı bir şeye çevirecek az kalmış. Laflarına dikkat et.. Burada sadece bilgi paylaşıyoruz. Konu başkasının sen onu söylersin ben bunu, arkadaş neyi beğenirse onu alır. Ve ben benim gibi düşünüyorsa onu alabilir, daha farklı düşünüyorsa şunu alabilir diye bir cümle kurdum. Parazit yapma efendi gibi konuş.. Kimlere ne anlatıyoruz.. Konunun sahibi nerede?
İmzam senin gibi zeki arkadaşlarımıza özel..

Bana kültürsüz diyene bak. Bu tartışmayı bitiriyorum. Çünkü işlevsellik nedir bilmiyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buna bak.

ismail147 Anlamıyor musun arkadaşım? Herkesin zevki diyorum sana bende bu kasa diyorum. Sen git onu söyle herkes özgürdür. Benim için görünümü daha ön planda, sana göre de pratik montajı daha önemlidir saygı duyarım. Üslup bozmaya gerek yok.. Forum sitelerinde insanların fikirlerini sevmek zorunda değilsiniz, ama saygı duymak mecburiyetindesiniz, bu herkes için geçerli aklınızda bulunsun. İyi forumlar.

Sana da iyi forumlar. Ben burada technopat videosu ile birlikte önerimi yaptım, sende yaptın arkadaş artık seçer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı