300 TL Bütçe ile Anakart Tavsiyesi

Bir sorun yaratmaz, zira burada hangi kartları rahatlıkla sığdırabileceğini belirtmiş.
http://ca.pcpartpicker.com/parts/video-card/?compatible_with=gigabyte-motherboard-gah81ms2pv

Ayrıca DualBIOS mevcut, en azından diğer markalara göre daha güvenli bir seçenek.

Dediğim gibi, bütçe sizin. Daha çok öneri yapabilirdim fakat Vatan'ın satış politikası H87, Z97 gibi ürünleri kaldırmak oldu.

Bu ürünün tek eksisi, USB 3.0 bulundurmaması ve pek küçük durması denebilir.

Bu ekonomik seçenekler arasında en iyisi H81M-P33 diyebilirim fakat onda da ön USB 3.0 sıkıntısı var :(

Bir sorun yaratmaz, zira burada hangi kartları rahatlıkla sığdırabileceğini belirtmiş.
http://ca.pcpartpicker.com/parts/video-card/?compatible_with=gigabyte-motherboard-gah81ms2pv

Ayrıca DualBIOS mevcut, en azından diğer markalara göre daha güvenli bir seçenek.

Dediğim gibi, bütçe sizin. Daha çok öneri yapabilirdim fakat Vatan'ın satış politikası H87, Z97 gibi ürünleri kaldırmak oldu.

Bu ürünün tek eksisi, USB 3.0 bulundurmaması ve pek küçük durması denebilir.

Bu ekonomik seçenekler arasında en iyisi H81M-P33 diyebilirim fakat onda da ön USB 3.0 sıkıntısı var :(

Hocam siz benim az önce ayrı bir konu açtığım yazıyı okudunuz mu? Şuan yaşanan sorunun kesin çözümü anakart mı bilmediğimiz için bunu idareten deneme amaçlı alıyoruz diyelim. Yazın falan yeni anakart bakabiliriz.

Açıkçası, Asus' BIOS menüsü falan daha kolay geliyor güncellemesi vs. Şuanlık şu seçenekler arasında kaldım, ne dersiniz? Bariz farkları şu der misiniz, sanırım sadece USB 3.0?

H81M-D Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 DVI&VGA Anakart - Vatan Bilgisayar

Asus H81M-C İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar

Aralarındaki çoğu fark portlar ve USB 3.0 destekleri zaten, yenilik olarak çoğu aynı.

H81M-C derim, zira teknoloji olarak iki kart da aynı.

Aralarındaki çoğu fark portlar ve USB 3.0 destekleri zaten, yenilik olarak çoğu aynı.

H81M-C derim, zira teknoloji olarak iki kart da aynı.

Peki hocam, sizce bu sistem ile Micro ATX kullanmak hata mıdır? Şu video başı itibari ile 1.20 dk kadar bakar mısınız? Sanki sistem, kart falan emanette düşecekmiş gibi duruyor bir de bu yatmış hali kasada ayakta gibi duracak :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İleride belki Gigabyte modeli alırız onlar biraz daha uzun oluyor sanki yada başka kart. Hata yapacaksak, ATX bakalım?

Ben H81M-P33 ile R9 290 Tri-X kullanan arkadaşımı biliyorum, hem de 1 yıl boyunca kullandı. Sonra kendine Z87 Mpower MAX almıştı.

GTX970 vız gelir o karta, benden söylemesi. Zira mATX anakartlar gayet sağlam gerçekten. Sağlam montajladıysan, vidalarını düzgün sıktıysan işlem tamam.

Burada da mATX anakartla kullanan var. :)

Msi GTX 970 Alındı

Ben H81M-P33 ile R9 290 Tri-X kullanan arkadaşımı biliyorum, hem de 1 yıl boyunca kullandı. Sonra kendine Z87 Mpower MAX almıştı.

GTX970 vız gelir o karta, benden söylemesi. Zira mATX anakartlar gayet sağlam gerçekten. Sağlam montajladıysan, vidalarını düzgün sıktıysan işlem tamam.

Burada da mATX anakartla kullanan var. :)

Msi GTX 970 Alındı

Tamam o zaman bunları görünce daha netleşti az çok mATX durumu :) Peki hocam bu kartlar da şimdi USB 3.0 var mı? Belki işime bile pek yaramaz ama sorayım dedim. Başka ne farkları var malzeme vs olabilir mi? Özellikle ekran kartı PCI Exp. kısmı sağlam olsun.

H81M-D Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 DVI&VGA Anakart - Vatan Bilgisayar

Asus H81M-C İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar

Msi H81M-P32 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Vga Anakart - Vatan Bilgisayar

@IMPOSS1BLE

H81M-P32 harici diğerlerinde yok.

MSI anakartları en düşük düzey olsa bile Military Class ile çok sağlam hale geliyor. Ben MSI taraftarı olabilirim bu konuda.

H81M-P32 harici diğerlerinde yok.

MSI anakartları en düşük düzey olsa bile Military Class ile çok sağlam hale geliyor. Ben MSI taraftarı olabilirim bu konuda.

İlla MSI alın daha mı kaliteli diyorsunuz? Şuan Ankara için stokta olan sadece şu model var MSI ;

Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar

Bunu mu almalı yoksa bu mu;

@Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı