300 TL bütçe ile Athlon 3000G-R3 3200G için fan önerisi

Ricardo

Picopat
Yer
Aja
300 TL bütçem var tam olarak, sessiz bir fan arıyorum, bahsettiğim iki işlemci de oldukça soğuk çalışıyorlar, 300 TL ile ilk önce 3000G ardından 3200G için nasıl bir fan alayım? Ben böyle bir şey düşündüm çok fazla bütçeyi aşmayıp.

Ya da hiç masraf etmeyip stok fan ile mi kullanayım? Kasa Zalman T7 ve hava akışı mükemmel. İkisini de turbo frekans ile kullanacağım, zaten A320 anakart olduğu için OC yapamam.

Sistem daha elimde değil fakat yetersiz gelir diye tereddüt ediyorum, çok küçük geldi gözüme 3000G'nin stok fanı.
3000G nin stok fanı 65 watt TDP destekliyor diye biliyorum. Yani bu hesaba göre fazlasıyla yeterli bir fan olmalı OverClock için bile yeterli olmalı. Ancak denemedim internetten testlerine bak.

Sessizlik açısından Akasa Vegas üzmez. Anakartta Smart Fan 5 özelliği varsa Dark X94RD de iyi bir tercih olabilir. Kule tipi soğutuculardaki heatsink bir nevi pasif soğutma görevi görüyor. Smart Fan 5 ayarlarından 40 derecede dönmeye başlayacak şekilde ayarlama yapıp profillerden de sessizi seçersen fısıltı dahi duymazsın.

Sessizlik açısından Akasa Vegas üzmez. Anakartta Smart Fan 5 özelliği varsa Dark X94RD de iyi bir tercih olabilir. Kule tipi soğutuculardaki heatsink bir nevi pasif soğutma görevi görüyor. Smart Fan 5 ayarlarından 40 derecede dönmeye başlayacak şekilde ayarlama yapıp profillerden de sessizi seçersen fısıltı dahi duymazsın.
A320M-F anakartta Smart Fan yok.

Geri
Yukarı