300 TL bütçeye SSD önerisi

Ülkemize İncehesap katkılarıyla gelen bir marka. Türkiye′de yeni, ama yurt dışında popüler bir marka.

İncehesap katkılarıyla ülkemize gelen diğer markalar da James Donkey ile Gamepower. Yurtdışından kastımız Tayvan, Çin ve Filipinler olmasın. Apacer Amerika ve Avrupa'da micro sd kartları kullanılan ve SSD olarak yalnızca Amazon.de sitesinde AS350 modeli olan o da satılmayan bir marka.

Newegg, Micro Center ve Amazon.com bu firmanın SSD'lerini satmaz (Newegg bir süre sattı onda da 5 üzerinden 3 puan verdi alanlar). Popüler kanallarda incelemesini bulamazsın. Reddit'teki 3-5 konunun bile yarısını Türkler açmış sormak için.

Kaynak belirtin. Sorun yaşayan 10 kişi bile yoktur.
Bunlar bulduklarımın birkaçı sadece.
Aslında DRAM var. Ama sadece 32MB.
O DRAM değil, bu SSD DRAM-Less bir SSD.
Bu bütçede ömrü en yüksek olan SSD Patriot Burst. A400'den uzak durmanızı tavsiye ederim veya Apacer gibi ne olduğu bilinmeyen markalardan. Tavsiyem 50TL daha ekleyerek içinde DRAM olan Ultra 3D 250GB almanız.

@Conscious haha atma sebebin ne?
Apacer aslında kağıt üzerindeki TBW ömrü hariç Patriot'tan iyi.

Bunlar bulduklarımın birkaçı sadece.

O DRAM değil, bu SSD DRAM-Less bir SSD.

Katılıyorum.
Kesinlikle sorunlu bir SSD.

Değil.
Opera Anlık Görüntü_2020-10-11_170730_www.technopat.net.png

@Kestek0 Dostum umarım şaka yapıyorsundur. Bizim forum dahil bir çok forumda 860 Evo için bile "SSD Sorunu" başlıklı konu açtılar. Önerdiğim iki SSD'de de kronik sorun yok. Kingston yerine daha iyileri tercih edilebilir fakat bu onu kronik sorunlu yapmaz.

İyi forumlar.
Kronik sorunlu demedim, çoğu kişinin yasadığı sağlık problemleri var dedim. Alınası bir SSD değil!

@87546
İlkinde bir sorun yok ki. %2 düştü diye sorunlu mu diyorsunuz? Her sağlık düşüşü sorun değildir. Şu konuyu okuyun.

2. konuda sorunun SSD kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Arkada bir program açıkken test yaptıysa o yazma hızlarına ulaşabilir.

7. konuda arkada bir diskin kullanıldı belli o hızlara düşmesi mümkün değil.

9. konuda zaten normal, neden koydunuz onu?

10. konuda sorun yaşayan biri yok.

Son konuda sorunun SSD kaynaklı olmaması olası.

Ürünü alan sayısı ne kadar fazla olursa o kadar çok sorun yaşanıyor.

Kullanıcılarını engelleyen teknik servislerini de hariç tutabiliriz. Yalnızca DA tanıttı diye bu marka ısrarla öneriliyorsa doğru değil çünkü aynı fiyat skalasında daha "reliable" markalar var. Önceki mesajımda da dediğim gibi yalnızca Asya ve 3. Dünya ülkelerinin pazarında olup, Avrupa ve Amerika pazarında olmayan markalara pek bel bağlanmaz. Bu önemli bir kriter.

Screenshot_3.png

Geri
Yukarı