300 TL Fotoğraf Makinesi Önerisi

RochonZ

Kilopat
Daha fazla  
Fotoğraf makinelerinde pek bilgim yok. Bu bütçeye bu zamanlara göre çok iyi kamera olduğunu söylemek pekte doğru olmaz ama işimi görecek kadarda olsa önerebileceğiniz bir model var mı ? Bütçe 300-450 TL civarı arasında.

300-400 liralık kameralar standart telefon kamerasını ile eş değer bildiğim kadarı ile.

İşin ustasına soralım.

@İbrahim Zdemir
Biraz inceledim 2. ellerde 550-600 tl civarına çıkabilirsem Sony R1 öneren gördüm ama işte öneren kişilerde önemli. Bilgili bilgisiz herkes öneriyor.

300 liraya anca filmli makine bulursunuz.

En ucuz modeller şu olabilir;

Canon EOS 1300D 18-55 Kit DSLR Fotoğraf Makinesi | Fotografium.com

Gördüğünüz gibi sıfırı 1800 TL.

İkinci elde zorlaya zorlaya 1100 - 1200'e bulursunuz ki o da gövde olur.

Onun dışında nasıl bir makine istediğinizi belirtmemişsiniz, ki daha buradan kaybediyorsunuz...

300 liraya anca filmli makine bulursunuz.

En ucuz modeller şu olabilir;

Canon EOS 1300D 18-55 Kit DSLR Fotoğraf Makinesi | Fotografium.com

Gördüğünüz gibi sıfırı 1800 TL.

İkinci elde zorlaya zorlaya 1100 - 1200'e bulursunuz ki o da gövde olur.

Onun dışında nasıl bir makine istediğinizi belirtmemişsiniz, ki daha buradan kaybediyorsunuz...
Zaten konu içeriğinde makineler hakkında fazla bilgim olmadığını belirttim. Bunlar hakkında bilgi istiyorum. Tabii ki araştırmalar ile kullanılan terimler hakkında azda olsa bilgim var ama yorumlara baktığımda herkes farklı bir şey söylüyor. Profesyonel çekim yapmayacağım. Günlük kullanım için ve bilgisayarda editleyerek sadece hobi olarak kullanacağım. Sadece 450-650TL (Bütçe artması için biraz bekleyebilirim) civarlarında iyi makineye sahip olmak. Sizin kastınız birazda modlarla wifi vs gibi donanımla ilgili olabilir. Siz benim ne belirtmemi istediğiniz bir yazı varsa söylerseniz sevinirim. Hem birazda olsa neyi yazmam gerektiği hakkında bilgi sahibi olmuş olurum.

@SideWinder Hocam cevap vermiyeceksin sanırım ? Kötü maksatlı bir şey demek istemedim sadece bilgi istedim :)

Yoo, bir sıkıntı yok. :)

Ama 450 - 650 TL fotoğrafçılık için cidden az bir rakam. Zaten bu fiyat bandında 2. el bakmak gerekir, ki 650 TL'ye alınacak bir 2. el makinede de riskler olur.

2. el piyasasını bilmediğim için bir şey söyleyemeyeceğim.

Siz en iyisi fotoğrafçılık üzerine kurulu forumlara danışın. (y)

Yoo, bir sıkıntı yok. :)

Ama 450 - 650 TL fotoğrafçılık için cidden az bir rakam. Zaten bu fiyat bandında 2. el bakmak gerekir, ki 650 TL'ye alınacak bir 2. el makinede de riskler olur.

2. el piyasasını bilmediğim için bir şey söyleyemeyeceğim.

Siz en iyisi fotoğrafçılık üzerine kurulu forumlara danışın. (y)
Evet bunun farkındayım. 2. el düşünüyorum ama 4 günlük deneme süreci veriyorlar. Onu alınca bilgili kişilere göstermek denettirmek gerekebilir. Tabii ki shutter sayısı az olan makinelere yönelmek lazım bununla ilgili olarak. Şuan nakit olarak zaten 500TL var. Biraz zamanla artacak tabii ki :). Konu başlığına bilgisizce 300-400 TL yazarsam olacağı bu :kararsız::kararsız: Teşekkürler :)

O fiyat az gibi ama belki işinizi görecek makineyi bulursunuz. Tavsiyem ikinci el sitelerine bakın. Satanlar oluyor.

@Voltran keşeke konuya dalmadan önce, yazılmış mesajları okusaydın...
Yazılanları okudum da yazıyı düzgün yazmamışım. Amacım arkadaşa yardımcı olmaktı. Çünkü ben de yakın zamanda Canon 700D 18-135 mm aldığım için piyasasını biliyorum. En az 1.500 ve üstüne bişey alınabiliyor. Ben de ikinci el 2.000'e aldığım için konuya dalma gereği duydum. Tabi siz daha önceden beri uğraşıyorsunuz galiba ama fikrimi belirtmek istedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı