300 TL HDD Tavsiyesi

Mucahitt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bad Sector’lerle başıma bela olan Seagate diskimi çöpe attım. Yeni bir taşınabilir disk almak istiyorum. Hızı falan benim için önemli değil ayda yılda bir 3-4 GB’lık arşivlemem gereken dosya oluyor o kadar. Önem verdiğim sağlam ve uzun ömürlü olması. Şu üç disk arasında kaldım;

Samsung M3 1TB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk

Sony HD-SL1SEU 1TB 2.5" USB 3.1

WD Elements 1TB 2.5' USB 3.0

Önerilerinizi bekliyorum.

M3 olanını yıllardır kullanıyorum. Sadece, geçen yıl harddisk birden bire Raw formata döndü. Onun dışında bir sıkıntı yaşatmadı.
Sony olanını bir arkadaşım kullanıyor. Kendi orijinal kablosu haricinde başka bir kablo takınca ara sıra kabloyu beğenmeyebiliyor.

Arkadaşlar merhaba. Bad Sector’lerle başıma bela olan Seagate diskimi çöpe attım. Yeni bir taşınabilir disk almak istiyorum. Hızı falan benim için önemli değil ayda yılda bir 3-4 GB’lık arşivlemem gereken dosya oluyor o kadar. Önem verdiğim sağlam ve uzun ömürlü olması. Şu üç disk arasında kaldım;

Samsung M3 1TB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk

Sony HD-SL1SEU 1TB 2.5" USB 3.1

WD Elements 1TB 2.5' USB 3.0

Önerilerinizi bekliyorum.
Bu linkini paylaştığın diskler harici disk. USB portuyla bağlayacaksan USB hız sınırlarının içinde kalacaksın. Bu durumda hangi diski seçersen seç bir şey değişmeyecek. "Birisini seç işte" diyorsan WD derim.

Yılda bir 3-4 GB yedekliyorum demişsiniz. Yüksek boyutlu bir flash bellek almayı da düşünebilirsiniz. Hem taşıması kolay hem bad sector gibi dertler olmaz.

HDD almanızı önermem. Zaten öyle çok fazla bir arşiv yapmıyorsunuz. O yüzden SSD öneririm. Zaten uzun ömürlü istiyorsanız kesinlikle SSD'ye yönelmelisiniz. SSD önerisini kabul öderseniz de önerim Toshiba TR200 480GB 555/540MB/s SATA3 2.5" 3D NAND SSD Fiyatı bütçe yetmezse Crucial BX500 240GB 3D NAND 540MB-500MB/s Sata 3 2.5'' SSD Fiyatı bunlar fazlasıyla yeterli olup işinizi görecektir.

SSD düşünmüyorum teşekkür ederim önerileriniz için.

Yılda bir 3-4 GB yedekliyorum demişsiniz. Yüksek boyutlu bir flash bellek almayı da düşünebilirsiniz. Hem taşıması kolay hem bad sector gibi dertler olmaz.

Flash bellek almayı ben de düşündüm fakat zaten şuan hali hazırda 450-500 GB’lık bir arşivim olduğu için işimi görmeyecek. Marka olarakda önerilerin çoğunluğu WD olduğu için WD alacağım sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı