300 TL kulak içi bluuetooth kulaklık önerisi

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Kuzenim için doğum günü hediyesi alacağım. Müzik vs. için bass iyi olursa güzel olur, mikrofonu da çok kötü olmasın.

Sanmıyorum. Ben 8-9 ay önce almıştım hâlâ kullanıyorum. Çok memnunum.

Dış sesleri alma konusunda nasıl bu kulaklık spor için alacağım QCY T20 aldım ama dış sesleri çok alıyor spor için alacağım gürültülü ortamlarda keyifli deneyim vermedi QCY T20 o yüzden slikonlu model bakıyorum biraz deneyimlerini anlatır mısın QCY T13 hakkında.

Dış sesleri alma konusunda nasıl bu kulaklık spor için alacağım QCY T20 aldım ama dış sesleri çok alıyor spor için alacağım gürültülü ortamlarda keyifli deneyim vermedi QCY T20 o yüzden slikonlu model bakıyorum biraz deneyimlerini anlatır mısın QCY T13 hakkında.
Telefonun ses verme kapasitesi ile ilgili bu biraz da. Evde 2016 model zamanının ucuz telefonu diyebileceğimiz Çin menşeili bir android telefon var mesela, onunla denediğimde yüksek seviye ses veremiyor. Bu da dış ses almasına sebep oluyor. Tabii bu her kulaklık için geçerli olabilecek bir durum çünkü telefondan kaynaklanıyor. Ama kendi telefonum ile kullandığımda (Samsung A33) gayet yüksek ses veriyor. Yani telefonun bu konuda iyiyse kulaklık ile ilgili bir sorun yaşamazsın. %60 civarı müzik için normal denilebilecek bir seviye genelde, o ve o seviyenin üzerine çıktığında dış ses sıfıra yakın diyebilirim. Düşük ses seviyesinde doğal olarak dış ses her kulaklık kadar mevcut. %80 sonrası yükseklikte zaten rahatsız eder, kullanamazsın. Kulaklığın kendi sesini dışarı vermesi konusunda ise çok memnunum. %100 seviyesinde kullanmazsan, ki bu imkansıza yakın, dışarı neredeyse hiç ses vermiyor. Tek eksik yanı mikrofonu çok iyi değil. Ses yine anlaşılır ama boğuk geliyor. O da zaten bu fiyat bandında normal bana göre.

Telefonun ses verme kapasitesi ile ilgili bu biraz da. Evde 2016 model zamanının ucuz telefonu diyebileceğimiz Çin menşeli bir Android telefon var mesela, onunla denediğimde yüksek seviye ses veremiyor. Bu da dış ses almasına sebep oluyor. Tabii bu her kulaklık için geçerli olabilecek bir durum çünkü telefondan kaynaklanıyor. Ama kendi telefonum ile kullandığımda (Samsung A33) gayet yüksek ses veriyor. Yani telefonun bu konuda iyiyse kulaklık ile ilgili bir sorun yaşamazsın. %60 civarı müzik için normal denilebilecek bir seviye genelde, O ve O seviyenin üzerine çıktığında dış ses sıfıra yakın diyebilirim. Düşük ses seviyesinde doğal olarak dış ses her kulaklık kadar mevcut. %80 sonrası yükseklikte zaten rahatsız eder, kullanamazsın. Kulaklığın kendi sesini dışarı vermesi konusunda ise çok memnunum. %100 seviyesinde kullanmazsan, ki bu imkansıza yakın, dışarı neredeyse hiç ses vermiyor. Tek eksik yanı mikrofonu çok iyi değil. Ses yine anlaşılır ama boğuk geliyor. O da zaten bu fiyat bandında normal bana göre.

Mikrofon pek önemli değil benim için dış sesleri engellemesi önemliydi sadece dediğine göre yalıtımı iyiymiş. QCY T13 yerine önerebileceğin başka bir şey var mı peki QCY T19 veya T17 modelleri de var slikonlu olarak T13'ten iyi midir bu modeller.

Mikrofon pek önemli değil benim için dış sesleri engellemesi önemliydi sadece dediğine göre yalıtımı iyiymiş. QCY T13 yerine önerebileceğin başka bir şey var mı peki QCY T19 veya T17 modelleri de var slikonlu olarak T13'ten iyi midir bu modeller.
Bilmiyorum, onlarla ilgili bir deneyimim yok. Ben araştırıp T13 almıştım, memnun kaldım. Senin dış ses istemeyip silikonsuz kulaklıktan memnun kalmaman beklenen bir sonuç. Silikonlu ve silikonsuz arasında çok fark var gerçekten dış ses konusunda. Silikonlu bir kulaklık memnun edecektir diye düşünüyorum.

Bilmiyorum, onlarla ilgili bir deneyimim yok. Ben araştırıp T13 almıştım, memnun kaldım. Senin dış ses istemeyip silikonsuz kulaklıktan memnun kalmaman beklenen bir sonuç. Silikonlu ve silikonsuz arasında çok fark var gerçekten dış ses konusunda. Silikonlu bir kulaklık memnun edecektir diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim. Ama T19 ve T17 ile aralarında pek fiyat farkı yok gibi acaba almışken bu iki modeli mi alsam diye düşünüyorum teknoloji ve yenilik açısından daha güncel modeller sanırsam.

Teşekkür ederim. Ama T19 ve T17 ile aralarında pek fiyat farkı yok gibi acaba almışken bu iki modeli mi alsam diye düşünüyorum teknoloji ve yenilik açısından daha güncel modeller sanırsam.
Bence ona araştırıp kendiniz karar vermeniz daha doğru olur YouTube vs. üzerinden. Ama şunu unutmayın ki bunlar globalde çok ucuz ürünler. Daha pahalı veya kaliteli markalar gibi illaki üst modeli her zaman daha iyi olur fikri bence bu tarz ürünler için her zaman geçerli olmayabiliyor. Bir modelini tutturuyorlar, bir başkasını rezil bir şekilde üretebiliyorlar mesela. Burada asıl mesele ucuz ve iyi ürün kullanabilmek için o tutturdukları modeli yakalayabilmek. Bu üç modelde hangisi daha iyidir detaylı araştırmak lazım, yabancı kaynaklardan da baksanız iyi olur. Çünkü bazen bazı modeller Türkiye'den daha önce gitmiş oluyor başka ülkelere. Böylece daha uzun kullanım deneyimlerini bulabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı