300 TL mikrofon önerisi

elon_muskk

Hectopat
Merhabalar istediklerimi madde madde yazacağım.

-200 TL civarında. 200 TL'yi geçebilir.

-Tripotu olsun. Masaya koyacağım.(Klavyenin hemen arkasına)

-Oyun için kullanacağım. Arada bir video çekeceğim.(Oyun içinde info vereceğim)

-Kesinliklen cızırtı olmasın.

-Süngeri olsun. (Herhalde daha iyi sesi alıyor diye biliyorum veya cızırtı önleyici?)

-Kablosu uzun olsun.

-Ses kartlı olsun. Kendisinin yazılımı falan olsun uygulamadan ayarlayayım.

-Eğer dediklerime uygun fiyat aralığında yoksa bütçeyi "300 TL" yapabiliriz.

dediğim özellikler var mı bunda ?
dostum bunu beğenmedim çok büyük standı var ben daha çok minimalist 3 ayaklı masanın üstüne koyacağım ve yukardaki özelliklere sahip bir mikrofon arıyorum
hem bunda paranın çoğunu standa veriyoruz

Son düzenleme:

Yine bütçeni arttırmak zorunda kalırsın ama üzmez. Hassas olduğu için çoğu sesi/klavye seslerini alır ama. Condenser mikrofonlar böyle oluyor. Uyguluması yok ama voicemeter banana'dan ayarlamaları yapabilirsin.

Yine bütçeni arttırmak zorunda kalırsın ama üzmez. Hassas olduğu için çoğu sesi/klavye seslerini alır ama. Condenser mikrofonlar böyle oluyor. Uyguluması yok ama voicemeter banana'dan ayarlamaları yapabilirsin.
tek soracağım şey tak çalıştır mı ? ses kartına gerek var mı ? tak çalıştır olsun hiç anlamam bu işlerden

Tak çalıştır diye biliyorum.
o zaman bunu alıyorum size güvendim :D ürünün yorumlarına baktım herkes çopk iyi dedi
Tak çalıştır diye biliyorum.
bir kişi şöyle bir yorum yapmış mikrofona

Dublaj videoları ve yayınlar yapıyorum yurtdışı sitelerindeki incelemelere baktım bu mikrofonun fiyatı 30 dolar yani en ucuz mikrofonlardan biri ama incelemelerde gerekli ayarlar yapıldığında 300 dolarlık mikrofonlarla aynı performansı gösteriyor ki bunu bende fark ettim kullanırken fiyatına göre gerçekten çok iyi podcast,yayın, yada normal görüşme yapabilirsiniz. Ayarlardan mikrofon sesini 100 den 62 ye çekin, mikrofon üzerindeki seviye tuşunu da yarıya getirin dip ses almanız imkansız.

Arkadaşın dediğini nasıl yaparım? Yani mikrofon elime geldiğinde donanımsal ayarlarlan daha iyi hale nasıl gelir ?

Geri
Yukarı