300 TL sessiz gaming klavye önerisi

Mazın

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 300 TL bütçem var, ve inanın bu fiyatlara bir klavye almak istemiyorum fakat kurduğum sisteme 30-40 TL’lik bir klavye almanın yakışmayacağını düşündüm :) Öncelikle klavyelerden pek anlamıyorum fakat beklentilerim;

1-) En önemlisi sessiz olması. Gece arkadaş topluluğumuzla oyun oynuyoruz ve ailem rahatsız olsun istemiyorum. Bu yüzden ilk ve en önemli önceliğim sessiz olması.
2-) Anti Ghosting ve NKRO terimlerini yeni öğrendim ve cidden bir oyuncunun en önemli olayı sanırım bu. Aman tuş basmadı diyip bahane üretemeyeceğim bir klavye arıyorum.
3-)Türkçe harflerin olması. Bazı klavyelerde ö,ü,ı,ğ,ş gibi harfleri göremedim (Steelseries Apex M400 misal).

Mekanik olsun olmasın hiç önemli değil, yukarıda saydığım ilk 2 ihtiyacımı karşılasın benim için yeterli. Bu saydığım özellikler 50 TL’lik klavyede olsa dahi alırım hiç farketmez.

Bol bol FPS oyunları oynuyoruz ve sanırım benim ihtiyacımı Red Switch klavyeler karşılıyor. Fakat tekrar söylüyorum mekanik olması yada RGB olması hiç önemli değil.

Aklımda olan model Steelseries Apex 150. Fakat türkçe harfleri var mı bilmiyorum kullanan birisi bilgilendirebilirse çok sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam, Red Switch daha az ses çıkartıyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Sizce Steelseries Apex 150 mi almalıyım, Logitech G103 Gaming mi almalıyım yoksa Corsair K55 mi almalıyım. Duyduğum kadarıyla Logitech G103 6 tuşa kadar Anti Ghosting destekliyor. Kullandığım mouse Rival 110 ve senelerdir Steelseries mouse kullanıyorum, bir önceki mouse’um Rival 100 dü gayet memnunum yani Steelseries’den, bu yüzden biraz daha aklım Steelseries’e gidiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı