300 TL Sistemimi Yenileme

sinekadam

Kilopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Elimde gigabyte nin G31M-ES2L rev.2.0 anakartına, hangi marka olduğunu hatırlayamadığım 1 GB ram i olan hali hazırda ekran kartı bulunmayan bir pc ye sahibim.

Uzunca süre takılmalar geç açılmalar hatta hiç açılmamalar yaşadığım için en uygun fiyata emektarımı ayaklandırmak isteğindeyim.

Sisteme doping olarak:
  • Asus HD6570 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11 ekran kartını
  • 2X 2GB Value DDR2 800MHz PC6400 CL5 rami almak istiyorum
Sizce uygun bir işlem mi olur ? Yorumlarınızı iletirseniz teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hi-Level 2 GB 667 MHz DDR2 PC Ram Bellek -HLV-PC5400/2G Fiyatı ve Özellikleri - En ucuz Fiyat!
Bu belleği al derim ekran kartı olarak da MSI Amd Radeon R7 250 2GB 128Bit DDR3 (DirectX 11.2) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (R7 250 2GD3 OC)

Paran yeterse bunu al. Gigabyte Amd Radeon HD7850 1GB 256Bit GDDR5 (DirectX 11) Fiyatı
Tavsiyen için teşekkür ederim.

Ne kadar bütçeniz var?
300 tl aşmayacak kadar.
PC'ye ekleyeceğim iki bileşen hakkında yazı yazdım onların olurunu ya da olmazını ya da aynı fiyat değerinde üstün başka bir bileşen tavsiyenizi bekliyorum.

Şimdi bütçe 300TL ve PC eski olunca harcamayı amaca göre isabetli yapmak gerekiyor, anladığım kadarıyla takılmaları oyun için değil veri akışı için söylediniz eğer öyleyse şayet ben paranızı ssd ye yatırmanızı tavsiye ederim. Eski bir hard diskten yeni bir ssd ye geçmek çok fark yaratıyor. Ama bütçe arttırma imkanımız olacaksa ben anakart dahil şöyle geniş çaplı bir upgrade tavsiye edeceğim çünkü sistem çok eski yeni parçalar ve eski parçalar birarada bir yere kadar gidiyor maalesef :)

Şimdi bütçe 300TL ve PC eski olunca harcamayı amaca göre isabetli yapmak gerekiyor, anladığım kadarıyla takılmaları oyun için değil veri akışı için söylediniz eğer öyleyse şayet ben paranızı ssd ye yatırmanızı tavsiye ederim. Eski bir hard diskten yeni bir ssd ye geçmek çok fark yaratıyor. Ama bütçe arttırma imkanımız olacaksa ben anakart dahil şöyle geniş çaplı bir upgrade tavsiye edeceğim çünkü sistem çok eski yeni parçalar ve eski parçalar birarada bir yere kadar gidiyor maalesef :)
Genel kullanımdaki kasılmalar, şayet oyun için bir ekran kartım dahi yok :D İnternet sayfalarında gezintimden tutunda dosya aktarımına, pc açılışına, program açmaya kadar tümünde yaşıyorum. Bazı zamanlar canavar gibi olabiliyor nitekim :D

Tabi yeni eksi parçaların uyumu doğrultusunda söylediğiniz şey doğru. Amacım en ucuz maliyetle emektarın karşısında sinir krizleri geçirmeden gerekli işlemleri gerçekleştirmek. Eğitim harcamalarından dolayıda yeni bir pc harcaması yapmakta isteğimde değilim açıkçası :) Ama mefta yolunda emin adımlarla yürüyen makineyi ayaklandıramazsak kaçış yok :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı