300 TL SSD Önerisi

Format atarken attığın format Bios ise MBR olarak UEFİ ise GPT olarak windows kendisi yapıyor senin bir şey yapmana gerek yok. Normal format atar gibi atıcaksın. Tavsiyem windowsun daha hızlı yanıt vermesi için UEFİ kurman.
bkz. [Rehber] Windows 10 için GPT mi MBR mi? - Technopat Sosyal

416468

Benimki MBR, ben UEFI kuramıyacam galiba.

Eki Görüntüle 416468
Benimki MBR, ben UEFI kuramıyacam galiba.
Uefi win 10 olan flash bellegini pcye takip formatlama ekraninda butun bolumleri silip yeni bolum olusturursan disk GPT olur. Ssd eline ulasinca UEFI flashini pcye baglayip SSD uzerine windowsu kurabilirsin. Kurarken otomatik olarak Ssd GPT olcak. HDD nin olmasina gerek yok.

Uefi win 10 olan flash bellegini pcye takip formatlama ekraninda butun bolumleri silip yeni bolum olusturursan disk GPT olur. Ssd eline ulasinca UEFI flashini pcye baglayip SSD uzerine windowsu kurabilirsin. Kurarken otomatik olarak Ssd GPT olcak. HDD nin olmasina gerek yok.
Teşekkürler ama şimdilik UEFI Falan kafamı yoramıyacam yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum :D. Ben SSD'ye format atacağım zaman HDD'yi çıkarmayı düşünüyorum bi sıkıntı çıkarsa HDD'den boot edebilirim diye sizce böyle yapmam iyimi ?

Teşekkürler ama şimdilik UEFI Falan kafamı yoramıyacam yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum :D. Ben SSD'ye format atacağım zaman HDD'yi çıkarmayı düşünüyorum bi sıkıntı çıkarsa HDD'den boot edebilirim diye sizce böyle yapmam iyimi ?

UEFI de bir sey yok normal kurulum yapar gibi yapacaksin. Hddyi kurarken cikarirsin sonra takarsin sikinti olmaz. Uefi kurulum video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında çok kolay bit adım bir kere yaptıktan sonra bunda ne varmış diyeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı