300 TL'ye 2.el Philips SPK8614 alınır mı?

Açıkçası hoşuma giden bir klavye. Ben de yakın zamanda yenilemeyi düşünüyordum. Eğer temizse alınır. Hatta sen almazsan ben bile alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bir alt modeli G401 var. Gerçi alt model olupta bir ışık tekerleği eksik bir de bileklik. Aşırı sesli bir klavye. Ayrıca 300'e daha iyi klavyeler bulabilirsiniz bence. (Klavyeyi 150TL'ye almıştım Akakçe'de 589 yazıyor: O )

2. el ekipman almayı önermem. Hele hele ucuz ürünlerde asla. Bir sıkıntısı varsa kullanmaya başlayasıya kadar anlamama ihtimaliniz çok yüksek.

2. El alma diyenleri anlamıyorum ben. Alma diyenler büyük ihtimalle kendi mallarını hunharca kullanıyor ki herkesin öyle olduğunu zannediyor. Ya belki ben aldım 2 ay kullandım memnun kalmadım satmaya karar verdim olamaz mı? Veya Aldım 1 hafta kullandım birisinden hediye geldi daha iyi bir şey ve elimdekini rafa kaldırdım dedim lazım olur ama olmadı satmaya karar verdim yani olamaz mı böyle şeyler beyler neye göre alınmaz diyorsunuz?

2. El alma diyenleri anlamıyorum ben. Alma diyenler büyük ihtimalle kendi mallarını hunharca kullanıyor ki herkesin öyle olduğunu zannediyor. Ya belki ben aldım 2 ay kullandım memnun kalmadım satmaya karar verdim olamaz mı? Veya Aldım 1 hafta kullandım birisinden hediye geldi daha iyi bir şey ve elimdekini rafa kaldırdım dedim lazım olur ama olmadı satmaya karar verdim yani olamaz mı böyle şeyler neye göre alınmaz diyorsunuz?

Herkesin sizin gibi olmadığını biliyor muydunuz? ;)

15 yıldır 2. el bilgisayar parçası alıyorum kullanıyorum bazen yükseltme yapıyorum satıyorum. Dolandırıcı kendini belli ediyor zaten eğer ki bir ürünü geçerli bir sebeple ucuz koymadıysa bozuktur, test ettirmiyorsa bozuktur. Sizin 2. el almayın, güvenmeyin demek yerine; Test edin sağlamsa alın. Demeniz gerekiyor. Belki de acil satmak isteyen biri ucuza koydu arkadaş denk geldi almak istedi sizin mesajınızla vazgeçti ve başkası aldı 5 yıl boyunca kullandı. Sağlam ve kaliteli klavye almak varken gidip saçma sapan ne olduğu belli olmayan sıfır klavye alacak. Herkes benim gibi olmayabilir ama herkeste sizin düşündüğünüz gibi değil.

2. El alma diyenleri anlamıyorum ben. Alma diyenler büyük ihtimalle kendi mallarını hunharca kullanıyor ki herkesin öyle olduğunu zannediyor. Ya belki ben aldım 2 ay kullandım memnun kalmadım satmaya karar verdim olamaz mı? Veya Aldım 1 hafta kullandım birisinden hediye geldi daha iyi bir şey ve elimdekini rafa kaldırdım dedim lazım olur ama olmadı satmaya karar verdim yani olamaz mı böyle şeyler beyler neye göre alınmaz diyorsunuz?
İkiniz de aslında haklısınız. Ben çok fazla ürün alıp satmışımdır. Ancak hep dürüst davranmaya çalıştım. Az biraz piyasaya girip ürünleri ve kusurlarını anlamaya başlayınca çözdüm ki dolandırıcı çok. Dürüst insanlar elbette var ama ne çok ucuza 2.el bir şey alınır ne de ucuz malın 2.eli alınır.

Geri
Yukarı