300 TL'ye HP mini 110-3500 alınır mı?

Bütçe
700
iPad almak çok daha mantıklı.
Sıfır alırsam bütçem 3000'lere kadar çıkıyor hocam, ona da iPad düşünüyorum fakat bilgisayar özgürlüğünü yaşayamayacağımdan korkuyorum. Elimde iPhone var ve iPad de alırsam yeni bilgisayar alamam o yüzden kafam karışık. iPad bilgisayarı özletir mi onu düşünüyorum.
Emin ol iPad sana daha iyi bir deneyim yaşatır.

Sıfır alırsam bütçem 3000'lere kadar çıkıyor hocam, ona da iPad düşünüyorum fakat bilgisayar özgürlüğünü yaşayamayacağımdan korkuyorum. Elimde iPhone var ve iPad de alırsam yeni bilgisayar alamam o yüzden kafam karışık. iPad bilgisayarı özletir mi onu düşünüyorum.
Yani bu aralıkta alınacak bir bilgisayar , tableti bile özletir. En mantıklısı ikinci el sağlam bir iPad.

300 400 TL'ye bulabilirsiniz ama eğer sağlam bir şey istiyorsan lisede verilen general mobileye format at kardeşime dayandı ama kılıfla kullanırsan bu arada şakası yok 3 aylık falanken kafama cezve fırlattı
Valla bence 3000 TL'den aşşası kurtarmaz laptopta

Selamlar, Letgo'da 300 TL'ye HP mini 110-3500 gördüm.
Özellikleri;
Atom N455 işlemci.
2 GB RAM.
Tek sıkıntısı bataryası bitikmiş fakat internette 200 liraya var. Sizce maksimum 600-700 liraya daha iyi bir laptop var mıdır? Sahibindenden bulursanız GET açtırıp alabilirim sanırım, ayrıca ufak tefek hataları evde tamir edebilirim. Kullanım amaçlarım arada video izlemek, LibreOffice gibi programları kullanmak.

Masasüstü toplayabilir misiniz?

iPad üzerinde her şey yapılıyor, bana özletmedi.

Dostum bence iPad alın. Çünkü bu fiyata laptop almak çok mantıksız 3 bine adam akıllı laptop yok o fiyata nasıl bulacaksınız.

3K ya alacağın laptopla çok düşük ayarlarda 20-30 FPS alacakken iPad 8(kendi kullandığım cihaz) en yüksek de 90 FPS alabiliyorsun.

iPad almak çok daha mantıklı.

Emin ol iPad sana daha iyi bir deneyim yaşatır.

Yani bu aralıkta alınacak bir bilgisayar, tableti bile özletir. En mantıklısı ikinci el sağlam bir iPad.

300 400 TL'ye bulabilirsiniz ama eğer sağlam bir şey istiyorsan lisede verilen General Mobile'ye format at kardeşime dayandı ama kılıfla kullanırsan bu arada şakası yok 3 aylık falanken kafama cezve fırlattı.
Vallahi bence 3000 TL'den aşası kurtarmaz laptopta.

Herkese teşekkürler, sanırım ilk önce 700 TL'ye N3450 işlemcili bir laptop buldum ona bakacağım. Eğer işler iyi gitmezse iPad için paramı hazırlamaya başlayacağım.

Evimde zaten kendine yeten bir APU sistemim var, bana da yetiyor fakat masaüstünden sıkıldım. Aslında bilgisayarımı satıp yeni bilgisayar almaktı ilk amacım ama ne bilgisayarı satabiliyorum ne de yeni bilgisayar alabiliyorum. :)

Ben taş devrinden kalma bir bilgisayarın özgürlüğünü yaşamaktansa yeni bir iPad kullanmayı tercih ederdim.

Haklısınız fakat işlerimin çoğunun bilgisayarda daha rahat halledilebileceğini düşünüyorum, ayrıca bilgisayarları tabletlerden daha çok seviyorum. Son olarak iPad’e 3000 lira verirsem içime oturabilir. Onun yerine ileride ehliyet almayı tercih ederim. :)

Herkese teşekkürler, sanırım ilk önce 700 TL'ye N3450 işlemcili bir laptop buldum ona bakacağım. Eğer işler iyi gitmezse iPad için paramı hazırlamaya başlayacağım.

Evimde zaten kendine yeten bir APU sistemim var, bana da yetiyor fakat masaüstünden sıkıldım. Aslında bilgisayarımı satıp yeni bilgisayar almaktı ilk amacım ama ne bilgisayarı satabiliyorum ne de yeni bilgisayar alabiliyorum. :)
Hocam o işlemci ile iyi linux kullanılır, Kurun Xubuntu’yu keyfinize bakın.

Geri
Yukarı