3000-3200 TL Arası Oyun Laptop Tavsiyesi

Sizce Hangisi?

• http://www.sadecenotebook.com/dell-gaming-pandora-7559-b70f161c-pmu401197

• http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550jx-core-i7-4720hq-2-6ghz-12gb-ram-1tb-hdd-gtx950m-2gb-15-6-w

• http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-xx147d-12gb-4gb-gtx-950m-notebook-pmu351594

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

anilk91

Kilopat
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

4 senelik kullandığım acer aspire5742g laptopum tangırdadı :D O yüzden artık üst düzey oyun laptopu almaya karar verdim. Yeni laptopta aradığım özellikler şöyle; 16GB sistem belleği, NVİDİA GTX Serisinden 2 veya 4GB harici ekran kartı, SSD harddisk, işletim sistemi olmasa da olur, intelin i7 işlemcisinin 5. ile 6. nesil arasında bi işlemci kafi :) Bide bunlar 3000-3200 arasında olması lazım :D :D

Kendi bulduğum laptoplarda var bunlar arasında kaldım fakat başka şahsi tavsiyeleriniz de varsa değerlendirebilirim.. Bütçem 3000-3200 arasıdır.

Dell Gaming Pandora 7559-B70F161C

ASUS X550VX
Asus X550VX-XX147D 12GB 4GB GTX 950M Notebook

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX960 varken 950 neden alasın ki ?

Hocam diğerinin rami yüksek o yüzden çelişkide kaldım :) Yeni laptop ekledim birde ona bakınız :) son eklediğim de çok güzel özelliklere sahip ama türkiyede yok iyimi :D

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

4 senelik kullandığım acer aspire5742g laptopum tangırdadı :D O yüzden artık üst düzey oyun laptopu almaya karar verdim. Yeni laptopta aradığım özellikler şöyle; 16GB sistem belleği, NVİDİA GTX Serisinden 2 veya 4GB harici ekran kartı, SSD harddisk, işletim sistemi olmasa da olur, intelin i7 işlemcisinin 5. ile 6. nesil arasında bi işlemci kafi :) Bide bunlar 3000-3200 arasında olması lazım :D :D

Kendi bulduğum laptoplarda var bunlar arasında kaldım fakat başka şahsi tavsiyeleriniz de varsa değerlendirebilirim.. Bütçem 3000-3200 arasıdır.

ASUS X550VX
Asus X550VX-XX147D 12GB 4GB GTX 950M Notebook

EDİT;

ASUS ROG GL552VW-DH74

Asus ROG GL552VW-DH74 Gaming Notebook

Son düzenleme:
Dell soğutma konusunda biraz sıkıntılı. Kasası ince olduğun için 2 adet fan ile yeteri kadar hava sirkülasyonu sağlamaz ve yüksek grafik ayarlarındaki oyunlarada düşük fps almana sebeb olur. Ancak harici bir soğutucu ile bu sorunu giderebilirsin. Fakat bir pc ye o kadar para verip ısınmasını istemezsin heralde.

O fiyata gtx960 satan başka marka yok. Önemli olan sadece ekran kartı değil diğer bileşenler de önemli. Dell mutlaka biryerlerinden kırpmıştır gtx 960 koyabilmek için
Kırptığı şey ssd ve kasa kalitesi ekran kartı önemli tabi değiştiremiyosun rami yükseltebilirsin ama

Hocam diğerinin rami yüksek o yüzden çelişkide kaldım :) Yeni laptop ekledim birde ona bakınız :) son eklediğim de çok güzel özelliklere sahip ama türkiyede yok iyimi :D

EDİT;

ASUS ROG GL552VW-DH74

Asus ROG GL552VW-DH74 Gaming Notebook

dostum rami ilerde takabilirsin ama ekran kartı işi sıkıntılı iştir asus hakkında bilgim yok.

Kırptığı şey ssd ve kasa kalitesi ekran kartı önemli tabi değiştiremiyosun rami yükseltebilirsin ama

dostum rami ilerde takabilirsin ama ekran kartı işi sıkıntılı iştir asus hakkında bilgim yok.

Haklısın hocam ama sonradan paylaştığım asusa da bir göz at derim. Şuan türkiyede satışını yapan bi yer göremedim

Dell soğutma konusunda biraz sıkıntılı. Kasası ince olduğun için 2 adet fan ile yeteri kadar hava sirkülasyonu sağlamaz ve yüksek grafik ayarlarındaki oyunlarada düşük fps almana sebeb olur. Ancak harici bir soğutucu ile bu sorunu giderebilirsin. Fakat bir pc ye o kadar para verip ısınmasını istemezsin heralde.
Ya o dell zaten en son çare gibi duruyo çünkü içinde işletim sistemi ve disk sürücüsü birimi yok

@anilk91 Merhaba,
Masaüstü topladığımdan asus x550jx 3 aylık klavyesine dahi deymediğim pcmi uygun bir fiyata satıyorum. İlgilenmek istersen yazabilirsin.
12 GB RAM
gtx 950M 4 GB
İşlemciyi zaten biliyorsun..
Kolay gelsin

@anilk91 Ayrıca Türkiye satışı sanırım daha bulunmuyor. Ona birde kdv eklemen ve bir kaç daha vergi koyman lazım. Yurt dışı alışı ile ilgili herhangi bir bilgim yok tabi araştırman gerekir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı