3000-3500₺ arası sistem toplama

Hguldas20

Hectopat
Geleceğe yönelik bir sistem toplamak istiyorum arkadaşlar. Önerilerinizi bekliyorum bir yandan. 1-2 aylık süreç sonrasında ekran kartımı almayı düşünüyorum. Şu an elimde Radeon HD5570 1 GB 128 bit ekran kartım var. (Bütçem düzelene kadar idare etsin diye :)) Zaten 2 ay civarı fazla PCbaşına geçme vaktim olmayacak işlerden dolayı.

Böyle bir sistem düşündüm. Zamanla ilk olarak ekran kartı sonrasında işlemciyi yenilerim, RAM'leri 2x yaparım düşüncesiyle tavsiyelerinizi bekliyorum.

Geleceğe yönelik bir sistem toplamak istiyorum arkadaşlar. Önerilerinizi bekliyorum bir yandan. 1-2 aylık süreç sonrasında ekran kartımı almayı düşünüyorum. Şu an elimde Radeon HD5570 1 GB 128 bit ekran kartım var. (Bütçem düzelene kadar idare etsin diye :)) Zaten 2 ay civarı fazla PCbaşına geçme vaktim olmayacak işlerden dolayı.

Böyle bir sistem düşündüm. Zamanla ilk olarak ekran kartı sonrasında işlemciyi yenilerim, RAM'leri 2x yaparım düşüncesiyle tavsiyelerinizi bekliyorum.
İşlemci böyle bir sisteme yakışmamış.En az ryzen 3 1300x veya 2200g alınması lazım.

Ryzen üzerine sistem olmasın istiyorum hocam o yüzden intel önerin olursa iyi olur
Bence en mantıklısı ryzen 3 2200g almak.İşlemcinin içindeki ekran kartı sayesinde gtx 1030 perfornmansı alabilir ilerleyen zamanda da bir ekran kartı takabilirsin.İlla da intel diyorsan yapacak bişey yok i3 alıcaksın.

Bu pentium serisi seni en fazla 2 sene götürür.O yüzden i3 veya i5 e yönelmelisin.Zaten başka seçenek yok.
1 seneye kadar idare etse yeterli hocam sonra i7 vb. geçiş yapabilirim. O yüzden anakartı 8. ve 9. nesil olsun istedim geleceğe yönelik diye. Öyle diyorsanız i3 8100 yapayım işlemciyi. 2-3 aya kalmaz ekran kartını da alırım zaten.
Ryzen 5 1500x üzerine kurulu sistemimde fps drop sorunları yaşadığım için istemiyorum arkadaşlar..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı