3000-3500 Euro PC toplama

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, çok eski bir Technopat üyesi olarak herkesi selamlıyorum öncelikle, şifremi unutmamış olmak sevindirdi beni. ☺️ En son 10 sene önce 2012-2013 yıllarında bu tarz şeyleri konuşuyorduk, hevesim vardı, oyun oynamayı uzun süre bıraktım, yaş biraz büyüdü, Almanya’ya taşındık, iş hayatı falan derken, en son topladığım PC’nin ömrü dolduktan sonra onu Türkiye’de bıraktım ve bir daha PC falan almadım.

Uzun bir süre sonra tekrar bir oyun oynama hevesi geldi, bir de masaüstü bilgisayara artık ihtiyacım oldu, 3000-3500 Euro gibi bir bütçe belirledim kendime. En son çıkan ekran kartlarına ve diğer bileşenlere dair hiçbir bilgim yok diyebilirim.

Monitör de dahil güzel bir sistem tavsiyesi isteyeceğim sizlerden. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, çok eski bir Technopat üyesi olarak herkesi selamlıyorum öncelikle, şifremi unutmamış olmak sevindirdi beni. ☺️ En son 10 sene önce 2012-2013 yıllarında bu tarz şeyleri konuşuyorduk, hevesim vardı, oyun oynamayı uzun süre bıraktım, yaş biraz büyüdü, Almanya’ya taşındık, iş hayatı falan derken, en son topladığım PC’nin ömrü dolduktan sonra onu Türkiye’de bıraktım ve bir daha PC falan almadım.

Uzun bir süre sonra tekrar bir oyun oynama hevesi geldi, bir de masaüstü bilgisayara artık ihtiyacım oldu, 3000-3500 Euro gibi bir bütçe belirledim kendime. En son çıkan ekran kartlarına ve diğer bileşenlere dair hiçbir bilgim yok diyebilirim.

Hocam Amazon'da birkaç tane hazır sistem var. İyi midir bilmiyorum ama diğer arkadaşlar değerlendirebilir.
Amazon.de bu da monitör.
Almanya'daki sitelerden de bakmaya çalışacağım.

Uzun zaman oldu ha? Çok uzak kalmışız istemeden bu muhabbetlere.
Sistem Toplama.PNG

Monitör olarak Samsung Odyssey öneririm: Samsung LC27G55TQBUXUF Odyssey G5 27" QHD 2K 1ms 144Hz Freesync HDR10 1000R Kavisli VA Oyun Monitörü : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Monitörle beraber = 70.751 TL = 3500 Euro civarı tutuyor. Ekran kartını 3070 TI / 3080 yapıp fiyatı bir tık daha düşürebilirsin

Uzun zaman oldu ha? Çok uzak kalmışız istemeden bu muhabbetlere. Eki Görüntüle 1687889

Monitör olarak Samsung Odyssey öneririm: Samsung LC27G55TQBUXUF Odyssey G5 27" QHD 2K 1ms 144Hz Freesync HDR10 1000R Kavisli VA Oyun Monitörü : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Monitörle beraber = 70.751 TL = 3500 euro civarı tutuyor. Ekran kartını 3070 Ti / 3080 yapıp fiyatı bir tık daha düşürebilirsin.

Hocam bizde vergiler yüksek olduğu için Almanya ile aynı fiyata denk gelmiyor Türkiye'den toplamak mantıksız.

Bu muhabbetlere çok uzak kalmışız diye boşuna demedik. 😅

Şu listeyi vereyim o zaman. (telefondan paylaşım yapıyorum şu an, umarım link direkt listeye yönlendirir)

Not: NVIDIA'nın 30 serisinden itibaren olan kartlarında Power spike sorunu mevcut desek yeridir. 850W PSU önerilen olduğu için sisteme ekledim. Ancak 1000W+ PSU koymayı dilersen hiç de overkill yapmış olmazsın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı