3000-3500₺'lik Sistem Önerisi

MysticAutem

Hectopat
Merhabalar, ilk başta Teknobiyotik'den a2.5 veya a2.5 killer sistem almayı düşünüyordum 3K'ya fakat insanların yorumlarını gördüm ve vazgeçtim canlı c4 felan demişler. Bana hazır bir siteden veya ayrı ayrı olarak sistem toplama önerisinde bulunabilecek var mı?
İyi günler.

Eklemeyi unutmuşum Kesinlikle olmasını istediğim şeyler: 500GB SSD ve valorant felan yüksek ayarlarda 100-90 fps aldırabilecek bir kasa ve amd olsa daha iyi olur sanırım pek bilgim yok

Son düzenleme:
3642 TL tutuyor.

3642 TL tutuyor.

Eklemeyi unutmuşum Kesinlikle olmasını istediğim şeyler: 500GB SSD ve valorant felan yüksek ayarlarda 100-90 fps aldırabilecek bir kasa ve amd olsa daha iyi olur sanırım pek bilgim yok

İlla ki 500GB SSD istiyorum diyorsan, ya ekran kartında daha düşük bir model tercih ediceksin bu sayede SSD için bütçe kazanmış olacaksın veya Ryzen 5 3400G gibi bir işlemci ile APU sistem tercih ediceksin, sonradan bütçen olursa da harici bir ekran kartı alarak daha da güçlendirebilirsin. Bilgim yok dediğin için APU sistemin ne olduğunu da anlatayım kısaca; İçinde harici ekran kartı olmayan , Dahili grafik kartı içeren işlemcilerle görüntü alınabilen sistemlerdir. Ryzen 5 3400G işlemci Radeon VEGA 11 grafik kartı bulundurmaktadır bu sayede Valorant'ta +100FPS çok rahat alırsın.

Son düzenleme:
İlla ki 500GB SSD istiyorum diyorsan, ya ekran kartında daha düşük bir model tercih ediceksin bu sayede SSD için bütçe kazanmış olcaksın veya Ryzen 5 3400G gibi bir işlemci ile APU sistem tercih ediceksin, sonradan bütçen olursa da harici bir ekran kartı alarak daha da güçlendirebilirsin. Bilgim yok dediğin için APU sistemin ne olduğunu da anlatayım kısaca; İçinde harici ekran kartı olmayan , Dahili grafik kartı içeren işlemcilerle görüntü alınabilen sistemlerdir. Ryzen 5 3400G işlemci Radeon VEGA 11 grafik kartı bulundurmaktadır bu sayede Valorant'ta +100FPS çok rahat alırsın.
peki forest gta 5 tarzı oyunlarda highda 60fps aldırırmı bide mesala ilerde para biriktirdim ve gt 1030 tarzı bir kart aldım nekadar performans fark eder?

Geri
Yukarı